Reni Jusis reinterpretuje francuskie piosenki i zapowiada trasę jubileuszową

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Reni Jusis reinterpretuje francuskie piosenki i zapowiada trasę jubileuszową
Reni Jusis i Maria Szabłowska Foto: Wojciech Kusiński/PR

Singiel "Et si tu n'existais pas" nagrany przez Reni Jusis z aktorem Mateuszem Banasiukiem powstał na pożegnanie projektu związanego z piosenką francuską. W przyszłym roku wokalistka rusza w trasę jubileuszową z okazji dwudziestolecia wydania płyty "Transmisja".

  • Reni Jusis od dzieciństwa związana jest z kulturą francuską. 
  • Płyta "Je suis Reni" zawiera zreinterpretowane przez piosenkarkę piosenki francuskie.
  • W roku 2023 piosenkarka rusza w trasę jubileuszową z okazji dwudziestolecia wydania płyty "Transmisja".

Reni Jusis, jak wyznała na antenie radiowej Jedynki, od dzieciństwa interesowała się kulturą i muzyką francuską. - To dzięki mojej mamie, która zaraziła nas tą miłością do muzyki francuskiej - opowiada piosenkarka. - Również moja siostra na tyle zakochała się we Francji, że mieszka tam od 15 lat. Jeździmy często do niej, odwiedzamy ją, obserwujemy, co dzieje się tam w kulturze - dodaje.

Stare piosenki francuskie w nowych wersjach

Wcześniej piosenkarkę interesowała również elektroniczna muzyka francuska, jak podkreśla. - Natomiast teraz zajęłam się piosenką francuską (chanson), śpiewam na koncertach Edith Piaf, ZAZ, Joe Dassina, wszystkie piosenki, które budzą we mnie wielkie emocje. Pozwoliłam sobie zinterpretować motyw z bajki "Biały delfin Um", bo była to jedna z moich ukochanych kreskówek. Wszystkie sentymentalne podróże starałam się zawrzeć na mojej płycie "Je suis Reni" - dodaje rozmówczyni Marii Szabłowskiej.

[źródło: YouTube/ReniJusis

Trasa jubileuszowa

Za rok mija 20 lat od wydania płyty "Transmisja", z której, jak przypomniała artystka, pochodzi jeden z jej największych przebojów "Kiedyś cię znajdę". - Planujemy wyruszyć w jubileuszową trasę i odtworzyć ten materiał i sprawdzić, jak będzie on brzmiał po tylu latach - zapowiada Reni Jusis.

 

Czytaj też:


Posłuchaj

14:19
Reni Jusis o swoim nowym singlu "Et si tu n'exsistais pas" i płycie "Je suis Reni" (Muzyczna Jedynka)
+
Dodaj do playlisty
+

  

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadziła: Maria Szabłowska

Gość: Reni Jusis (piosenkarka)

Data emisji: 6.12.2022 r. 

Godzina emisji: 13.32


djr/kor

Polecane