Co z przyszłością Michniewicza? Piechniczek: powinien pozostać selekcjonerem

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Co z przyszłością Michniewicza? Piechniczek: powinien pozostać selekcjonerem
Antoni Piechniczek stwierdził w Programie 3 Polskiego Radia, że Czesław Michniewicz powinien pozostać na stanowisku selekcjonera polskiej reprezentacjiFoto: PAP/EPA/GEORGI LICOVSKI

- Praca z reprezentacją jest procesem ciągłym, ona się nie kończy. Na wiosnę przyszłego roku będziemy grali pierwsze mecze eliminacyjne do mistrzostw Europy. [...] Wszyscy będziemy pomagali Michniewiczowi wyciągnąć wnioski z tej lekcji, jaką dostał w Katarze - mówił w Programie 3 Polskiego Radia o najbliższej przyszłości polskiej reprezentacji były trener Antoni Piechniczek.

Polska odpadła z mistrzostw świata w Katarze po przegranej 1:3 z Francją w 1/8 finału. Polacy zagrali dwa słabe mecze w grupie, jednak w jednym z nich - z Arabią Saudyjską - grali nieźle, a w meczu z Francją polska reprezentacja zagrała wręcz zaskakująco dobrze. W "Trójkowym komentarzu dnia" były selekcjoner polskiej reprezentacji Antoni Piechniczek oceniał polską grę i przedstawiał scenariusze na przyszłość.

"Praca z reprezentacją to proces ciągły"

Gość audycji odniósł się m.in. do postaci selekcjonera Czesława Michniewicza. Jak podkreślił, przygotowania do takich mistrzostw są wielomiesięczne, jeśli nie wieloletnie, praca z reprezentacją jest procesem ciągłym, a selekcjoner "nigdy nie przejmuje drużyny gotowej, ale też nie przejmuje drużyny, której nie ma".

- Z tą reprezentacją, która pojechała do Kataru, wiązaliśmy duże nadzieje, bo jest tam wielu piłkarzy utalentowanych, którzy pracowali z paroma selekcjonerami, przeżyli parę wielkich imprez, jak mistrzostwa Europy i świata. [...] Trenerowi Michniewiczowi trzeba oddać, że prowadził sporą grupę młodych piłkarzy, tych, których prowadził w reprezentacji młodzieżowej - mówił Antoni Piechniczek.

Antoni Piechniczek: Czesław Michniewicz powinien zostać

Jego zdaniem zatrudnienie Czesława Michniewicza w roli selekcjonera reprezentacji narodowej "było logicznym ciągiem" po tym, jak najpierw nie bez sukcesów prowadził drużynę młodzieżową U-21. - Jestem zdania, że nie powinniśmy zmieniać trenera - podkreślił także Antoni Piechniczek.

Były trener polskiej kadry przypomniał to, co mówił wcześniej - że praca z reprezentacją "jest procesem ciągłym i się nie kończy". - Na wiosnę, już w marcu przyszłego roku będziemy grali pierwsze mecze eliminacyjne do mistrzostw Europy. Gramy z Czechami, nigdy to nie był łatwy i wygodny dla nas przeciwnik, wręcz przeciwnie, Czesi często nas upokarzali. To będzie pierwszy, taki testowy egzamin. Najważniejsza jest praca wychowawcza, praca na styku moralności i psychologii - ocenił Piechniczek.

- Wszyscy będziemy pomagali Michniewiczowi wyciągnąć wnioski z tej lekcji, jaką dostał w Katarze - podsumował były trener.

Czytaj również:

Posłuchaj

10:41
Antoni Piechniczek o przyszłości reprezentacji i Czesława Michniewicza w roli selekcjonera ("Trójkowy komentarz dnia")
+
Dodaj do playlisty
+

***

Audycja: "Trójkowy komentarz dnia"
Prowadzi: Dariusz Wieczorkowski
Gość: Antoni Piechniczek (były trener piłkarskiej reprezentacji Polski)
Data emisji: 05.12.2022
Godzina emisji: 18.10

jmo/kor

Polecane