"Bilet wspomnień". Daria Kobierecka prezentuje nowy singiel

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
"Bilet wspomnień". Daria Kobierecka prezentuje nowy singiel
Ula Kaczyńska i Daria KobiereckaFoto: PR

Pop, soul, jazz i lekkość balladowych brzmień - to wszystko znajduje się w muzyce Darii Kobiereckiej. Wokalistka, multiinstrumentalistka i kompozytorka wydała właśnie nowy singiel "Bilet wspomnień". - Pracę nad kompozycją zaczęłam kilka lat temu, więc ta piosenka trochę dojrzewała - mówi w "Muzycznej Jedynce" Daria Kobierecka. 

"Bilet wspomnień" nowy utwór Darii Kobiereckiej ujrzał światło dzienne w listopadzie 2022 r. Do piosenki powstał również teledysk. - Na różnych warsztatach miałam okazję pracować z różnymi muzykami i cieszę się, że z takim składem mogłam ten utwór nagrać, który możemy dzisiaj słyszeć - podkreśla wokalistka. - Zaczęliśmy od przygotowania demówki, ja nagrałam swoje partie wokalne dla muzyków, którzy mogliby na tym nagrać swoje instrumentalne partie - opowiada. 

źródło: Daria Kobierecka/Youtube

Wiele muzycznych aktywności 

Daria Kobierecka nie tylko śpiewa oraz komponuje, ale również jest multiinstrumentalistką, gra na saksofonie i pianinie. - Najlepiej czuję się jako wokalistka i kompozytorka i w tę stronę chciałabym iść, w stronę pisania swoich utworów, kompozycji - przyznaje. - Na pewno umiejętność prowadzenia zespołów, której się uczę na studiach, pomaga w tworzeniu swojej muzyki, a następnie w przekładaniu jej na konkretne instrumenty - dodaje. 

- Oprócz samych umiejętności muzycznych, cechy osobowości są ważne dla przywódczej roli, żeby móc zebrać zespół i mieć fajną relację. Praca ze swoimi znajomymi nie jest do końca łatwa, bo trzeba wyważyć psychologiczną stronę relacji, znajomości i też tej pracy, którą wykonujemy razem. Ważna jest także znajomość instrumentów i ich możliwości - zaznacza artystka. 

Solowe plany 

Gość Uli Kaczyńskiej zapowiada stworzenie kolejnych piosenek. - W planach są kolejne utwory, w następnym roku planuję kolejne premiery - zdradza. - Kilka utworów jest już w fazie nagrywania. (...) Bardzo bym chciała, żeby to była część czegoś większego, albumu bądź epki. Mam już na to szerszą wizję, aby te utwory były spójne w jednym albumie - podkreśla. 


Posłuchaj

14:36
Daria Kobierecka o nowym singlu oraz swojej twórczości (Muzyczna Jedynka)
+
Dodaj do playlisty
+

 

Czytaj też:

***

Tytuł audycji: "Muzyczna Jedynka"

Prowadzi: Ula Kaczyńska

Gość: Daria Kobierecka (wokalistka, multiinstrumentalistka, kompozytorka)

Data emisji: 2.12.2022 r. 

Godzina emisji: 13.24

ans/kor

Polecane