Tadek Seibert z nowym singlem. "Czekałem na pokazanie publiczności mocnego Tadzika"

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Tadek Seibert z nowym singlem. "Czekałem na pokazanie publiczności mocnego Tadzika"
Tadeusz Seibert i Marcin KusyFoto: Polskie Radio

"KameleON" to nowy singiel Tadeusza Seiberta, polskiego wokalisty i aktora, absolwenta Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Jak przyznaje sam artysta, utwór spotkał się z pozytywnym odbiorem publiczności. - Ja zresztą czekałem na ten mocny akcent, na pokazanie szerszej publiczności mocnego Tadzika - słyszymy.

Posłuchaj

Tadeusz Seibert z nowym singlem. "Czekałem na pokazanie publiczności mocnego Tadzika" (Muzyczna Jedynka/Jedynka)
+
Dodaj do playlisty
+

Seibert to wykonawca z jednej strony bardzo liryczny, z drugiej zaś dysponujący dużą rozpiętością głosu. Pytany o ewentualne problemy z wyborem stylu, w którym czuje się najlepiej, przyznaje, że nie chce ograniczać się do konkretnych gatunków. Jako przykład podaje Freddiego Mercury'ego. - Był kojarzony z tych wszystkich osłuchanych hitów, ale kombinował z operą. Poszukiwał i do komponowania inspirowało go wiele muzycznych stylów - zwraca uwagę gość "Muzycznej Jedynki".

Sam Tadeusz Seibert zaczynał od klasy jazzowej w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, na początku często sięgał również po repertuar polski. - Muzyka we mnie jest od dziecka i wydaje mi się, że nie ma takiej muzyki, na którą się zamykam. Myślę, że najpiękniejsze w muzyce jest to, by nie klasyfikować, tylko cały czas poszukiwać i odnajdywać siebie w różnych kierunkach - nie ma wątpliwości artysta. Najnowszą propozycją dla fanów jest singiel "KameleON".

"KameleON". Efekt wyjątkowej współpracy 

To współpraca Seiberta z Tomsonem i Jareckim, a także z producentem Marcinem Limkiem. - Z Tomsonem poznaliśmy się podczas jednego z programów telewizyjnych. Po programie ruszyła trasa "The Gentlemen", gdzie wspólnie wykonywaliśmy duet. Super nam się śpiewało i od razu pomyśleliśmy, że fajnie byłoby coś wspólnie nagrać - słyszymy. Dodaje jednocześnie, że materiału muzycznego jest więcej, a jako przybliżoną datę zaprezentowania czegoś nowego podaje czas po świętach.

YouTube/Tadeusz Seibert

Czytaj też:

***

Prowadził: Marcin Kusy

Gość: Tadeusz Seibert (wokalista)

Data emisji: 1.12.2022

Godzina emisji: 13.20

mg/kor

Polecane