Katie Melua w dwóch odsłonach na Trójkowej scenie [POSŁUCHAJ]

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Katie Melua w dwóch odsłonach na Trójkowej scenie [POSŁUCHAJ]
Katie Melua w studiu koncertowym TrójkiFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Katie Melua to jedna z gwiazd światowej muzyki, które więcej niż raz wystąpiły na żywo na scenie radiowej Trójki. W pierwszą grudniową niedzielę zaprosiliśmy na retransmisję obszernych fragmentów koncertów wokalistki z 2006 i 2018 roku.

Urodzona w Kutaisi Katie Melua to jedna z najpopularniejszych wokalistek pierwszych dwóch dekad XXI wieku. Artystka, która jako nastolatka wraz z rodzicami uciekła z ogarniętej wojną Gruzji i zamieszkała na Wyspach Brytyjskich, stała się sławna przede wszystkim za sprawą wielkiego hitu "Nine Million Bicycles". Pochodził on z multiplatynowej, drugiej w dorobku artystki płyty "Piece by Piece", z 2005 roku. 

Kolejne nagrania, kolejne sukcesy

Niedługo po ukończeniu 20. roku życia Katie Melua stała się gwiazdą o międzynarodowej sławie. Trafiła też do Księgi Rekordów Guinnessa jako artystka, która zagrała "najgłębszy" koncert w historii. Występ odbył się w stacji pod platformą wiertniczą, umieszczoną 303 m pod powierzchnią Morza Północnego, niedaleko wybrzeży Norwegii. Jego zapis został wydany na DVD pt. "Concert Under the Sea" (2007). 

Posłuchaj także:

Katie Melua wielokrotnie koncertowała w Polsce, m.in. dwa razy zawitała do Studia im. Agnieszki Osieckiej. Jej pierwszy występ w tym miejscu odbył się w 2006 roku, natomiast drugi w 2018 roku, gdy wokalistka przyjechała promować dwupłytowy, kompilacyjny album "Ultimate Collection".


Posłuchaj

48:14
Katie Melua w studio im. Agnieszki Osieckiej. Występ pełen emocji (Koncert w Trójce)
+
Dodaj do playlisty
+

 

***

Na retransmisję obszernych fragmentów dwóch koncertów Katie Meluy zaprosiliśmy w niedzielę 4 grudnia 2022.

kc/gs

Polecane