Konkurs "Dobry Wzór" – wyjątkowe i funkcjonalne produkty

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Konkurs "Dobry Wzór" – wyjątkowe i funkcjonalne produkty
Każdego roku najwięcej zgłoszeń w konkursie "Dobry wzór" jest w kategorii domFoto: Shutterstock/REDPIXEL.PL

"Dobry Wzór" to najstarszy polski konkurs wzorniczy, promujący najlepiej zaprojektowane produkty i usługi dostępne na polskim rynku. Znak ten przyznawany jest przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego już od prawie 30 lat za innowacyjność, estetykę, funkcjonalność i jakość wdrażanych rozwiązań. Niedawno poznaliśmy laureatów 29. edycji tego konkursu. W "Trójce do trzeciej" opowiadała o nich Elżbieta Furmańska z Instytutu Wzornictwa Przemysłowego.

143 produkty w konkursie

Nagrody przyznawane są w wielu kategoriach, a są wśród nich m.in.: przestrzeń publiczna, rzemiosło, sport, dom i ogród, kuchnia. – W tegorocznym konkursie mieliśmy 143 zgłoszenia. Pierwszy etap rekrutacji to ocena ekspertów Instytutu Wzornictwa Przemysłowego, a laureatów wybierają jurorzy, czyli specjaliści od wzornictwa i projektowania. Szczególna uwaga jest zwracana na estetykę produktu, jego cechy wizualne, osadzenie w obowiązujących trendach. Bardzo ważna jest również jego funkcjonalność i ergonomia, ale także ekologia i jaki ślad po sobie zostawia – mówiła w Trójce Elżbieta Furmańska.

Najwięcej zgłoszeń w przestrzeni domowej

Każdego roku najwięcej jest zgłoszeń produktów w kategorii dom. – Jest w niej kilka podkategorii, w mieszkaniu mamy różne przestrzenie. Jedną z nagród przyznano kolekcji dwuwarstwowych podłóg drewnianych. Jury bardzo wysoko oceniło walory estetyczne, naturalne materiały, różnorodną kolorystykę, dzięki której można ten produkt zastosować w wielu aranżacjach wnętrza – zaznaczyła. 

Czytaj też:

Zachwycające klocki dla dzieci

Opowiedziała także o swoim ulubionym produkcie nagrodzonym w tym roku. – W kategorii dzieci jest to zestaw modułowych klocków konstrukcyjnych, mają one wielkie właściwości edukacyjne, które kształtują umiejętności poznawcze, ruchowe i przestrzenne. Te klocki to nie tylko zabawka, ale innowacyjne urządzenie terapeutyczne, rozwijające kreatywne myślenie u dzieci. Tym produktem byliśmy zachwyceni – podkreśliła Elżbieta Furmańska.


Posłuchaj

8:07
Konkurs "Dobry Wzór" – wyjątkowe i funkcjonalne produkty (Trójka do trzeciej)
+
Dodaj do playlisty
+

 

***

Tytuł audycjiTrójka do trzeciej
Prowadzi: Katarzyna Cygler
Gość: Elżbieta Furmańska (Instytut Wzornictwa Przemysłowego)
Data emisji: 28.11.2022
Godzina emisji: 14.21

mo

Polecane