Koalicja PO-PSL w sejmiku śląskim. Bejda: to nie znaczy, że w wyborach do Sejmu będzie wspólna lista

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Koalicja PO-PSL w sejmiku śląskim. Bejda: to nie znaczy, że w wyborach do Sejmu będzie wspólna lista
Paweł Bejda stwierdził, że PSL nie pójdzie w wyborach do Sejmu na wspólnej liście z POFoto: Shutterstock.com/Fotokon

- Naturalnym podziałem sceny politycznej byłyby dwie listy po stronie opozycji - to znaczy Platformy i Lewicy oraz Polskiego Stronnictwa Ludowego - Koalicji Polskiej, ewentualnie z partią pana Hołowni, czyli Polską 2050 - mówił w Programie 3 Polskiego Radia poseł PSL Paweł Bejda.

W sejmiku wojewódzkim na Śląsku doszło do zmiany większości rządzącej - część tamtejszych radnych przeszła z klubu PiS do opozycji, która teraz przejęła władzę w samorządzie. W rządzącej na Śląsku koalicji jest także PSL, którego przedstawiciel został wiceprzewodniczącym sejmiku. W "Trójkowym komentarzy dnia" do sprawy odniósł się poseł PSL Paweł Bejda.

Wspólna lista opozycji?

Gość audycji podkreślił, że nie należy mieszać między sobą polityki samorządowej i parlamentarnej. Nie miesza jej także PSL. - My w tej chwili przygotowujemy się samodzielnie do startu w wyborach parlamentarnych i nie planujemy wspólnej listy z Platformą Obywatelską - zaznaczył Paweł Bejda.

- Naturalnym podziałem sceny politycznej byłyby dwie listy po stronie opozycji - to znaczy Platformy i Lewicy oraz Polskiego Stronnictwa Ludowego - Koalicji Polskiej, ewentualnie z partią pana Hołowni, czyli z Polską 2050 - ocenił poseł PSL.

Zgodził się też, że w tym drugim bloku mogłaby się także znajdować AgroUnia Michała Kołodziejczaka. Jak stwierdził, polska wieś zasługuje na zgodę wokół niej, a nie spór. Jego zdaniem "polska wieś dała możliwość rządzenia PiS-owi", a partia rządząca "oszukała i wyzyskała wieś".

"To będzie brutalna kampania"

Pytany o przyczyny, dla których PSL nie chce iść wspólnie z PO do wyborów, Paweł Bejda stwierdził, że między tymi partiami jest zbyt wiele różnic ideologicznych i światopoglądowych, a są to rzeczy dla PSL ważne.

- Ta kampania wyborcza będzie bardzo brutalną kampanią, przede wszystkim skierowaną w stronę spraw światopoglądowych i ideologicznych. Nie będzie się liczyła gospodarka, nie będą się liczyły sprawy ekonomiczne - ocenił Bejda.

Czytaj również:

Posłuchaj

9:01
Paweł Bejda o wspólnej liście w wyborach do Sejmu ("Trójkowy komentarz dnia" / PR24)
+
Dodaj do playlisty
+

* * *

Audycja: "Trójkowy komentarz dnia"
Prowadzi: Bartłomiej Graczak
Gość: Paweł Bejda (PSL-Koalicja Polska)
Data emisji: 24.11.2022
Godzina emisji: 18.10

jmo/kor

Polecane