Akademia Bezpiecznej Jazdy Polskiego Radia Kierowców tym razem we Włocławku

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Akademia Bezpiecznej Jazdy Polskiego Radia Kierowców tym razem we Włocławku
Co należy sprawdzić w samochodzie przed zimą?Foto: Shutterstock/SergeyLit

Polskie Radio Kierowców ponownie ruszyło w teren. Tym razem w Szkole Podstawowej nr 14 we Włocławku odbyły się kolejne specjalne lekcje w ramach Akademii Bezpiecznej Jazdy. O tym mówiliśmy w tym wydaniu "Trójki przed południem".

Jak trzeba udzielać pierwszej pomocy?

To miała być lekcja poglądowa o bezpieczeństwie w ruchu drogowym, a okazało się, że to była niezła lekcja WF-u, szczególnie w przypadku resuscytacji krążeniowej i udzielania pierwszej pomocy. – Najpierw trzeba zadbać o własne bezpieczeństwo, a zaraz potem zaczynamy udzielać pierwszej pomocy, sprawdzamy, czy ofiara wypadku oddycha. Trzeba to zrobić w rękawiczkach, nie robimy sztucznego oddychania, uciskamy klatkę piersiową do czasu przyjazdu karetki albo odzyskania oddechu przez poszkodowanego – mówili uczestnicy zajęć. 

Patryk Kuniszewicz opowiadał, że w czasie zajęć przypominane są najważniejsze zasady bezpieczeństwa. Przy okazji jest mowa o nowelizacjach przepisów ruchu drogowego, np. kiedy pieszy ma pierwszeństwo na przejściu. 

Czytaj też:

Promocja bezpieczeństwa na drogach

Bezpieczeństwo na przejściu dla pieszych, przejście sugerowane czy udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej to jedne z wielu zagadnień, o których rozmawialiśmy z uczniami Szkoły Podstawowej nr 14 we Włocławku w ramach Akademii Bezpiecznej Jazdy Polskiego Radia Kierowców.

– Dziennikarze stacji odwiedzają szkoły w całym kraju, promując bezpieczeństwo i mówiąc najmłodszym, jak ważne jest zachowanie zdrowego rozsądku, gdy jesteśmy uczestnikami ruchu drogowego: pieszym, rowerzystą czy też kierowcą. Staramy się edukować od najmłodszych lat i w szkołach promujemy bezpieczne zachowania – powiedziała dyrektor anteny Edyta Poźniak.


Posłuchaj

4:01
Akademia Bezpiecznej Jazdy Polskiego Radia Kierowców tym razem we Włocławku (Trójka przed południem)
+
Dodaj do playlisty
+

 

***

Tytuł audycji: Trójka przed południem
Prowadzi: Witold Lazar
Autor materiału: Patryk Kuniszewicz
Data emisji: 24.11.2022
Godzina emisji: 10.30

mo/kor

Polecane