Gordon Haskell – "How Wonderful You Are" w wersji live [SŁUCHAJ TERAZ]

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Gordon Haskell – "How Wonderful You Are" w wersji live [SŁUCHAJ TERAZ]
Gordon HaskellFoto: PAP/Andrzej Grygiel

Autor i wykonawca jednego z największych przebojów początku XXI wieku zagrał w Trójce w 2004 roku. Zapraszamy do wysłuchania retransmisji tego koncertu

Koncertu możesz posłuchać >>> TUTAJ <<<

Urodzony w 1946 roku Gordon Haskell późno doczekał się wielkiej sławy. Swój największy przebój "How Wonderful You Are" nagrał grubo po pięćdziesiątce, co nie oznacza, że wcześniej był zupełnie anonimowym muzykiem. Z pewnością znali go chociażby fani kultowej brytyjskiej formacji King Crimson, w której grał na basie i śpiewał na płytach "In the Wake of Poseidon" (1970), "Lizard" (1971).

Haskell nie był jednak zachwycony muzycznym show-biznesem, dlatego w latach 80. wypisał się z niego. Wyemigrował do Danii, gdzie swymi występami umilał wieczory bywalcom lokalnych pubów. Po powrocie do Anglii przez jakiś czas pozostawał w lidze klubowych grajków, ale z czasem jego solowa kariera zaczęła nabierać rumieńców.

Przełomem okazał się wydany w 2001 roku album "Harry's Bar" i pochodząca z niego jazzująca ballada "How Wonderful You Are". Utwór stał się przebojem w Europie, a Gordon zyskał spore grono fanów m.in. w Polsce. W kolejnych latach często odwiedzał nasz kraj i nawet nagrywał piosenki w duetach z polskimi artystami: Katarzyną Skrzynecką ("All in the Scheme of Things") oraz Piotrem Salatą ("Żywago" i "W Rio").

Gordon Haskell zmarł na raka 15 października 2020 roku. Czternaście lat wcześniej zawitał do studia im. Agnieszki Osieckiej, gdzie dał kameralny koncert. W jego programie nie mogło oczywiście zabraknąć sztandarowego hitu artysty…

źródło: YouTube / Metal Mind

***

Na retransmisję koncertu Gordona Haskella w studiu radiowej Trójki zapraszamy w najbliższą niedzielę 27 listopada o godz. 19.05.

kc

Polecane