Wybuch w Przewodowie. Macierewicz: dostęp Ukrainy do śledztwa jest konieczny

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Wybuch w Przewodowie. Macierewicz: dostęp Ukrainy do śledztwa jest konieczny
Antoni MacierewiczFoto: PR24/Adam Koniecki

Jak mówił w Polskim Radiu 24 wiceprezes PiS Antoni Macierewicz, wyeliminowanie strony ukraińskiej ze śledztwa po wybuchu w Przewodowie mogłoby mieć "bardzo negatywne konsekwencje dla stosunków polsko-ukraińskich".

Ukraina poprosiła o dopuszczenie do działań w związku z tragicznym incydentem w Przewodowie (woj. lubelskie). W wyniku eksplozji rakiety, która spadła na terytorium RP zginęło dwóch Polaków. Najprawdopodobniej była to ukraińska rakieta obrony przeciwlotniczej.

Antoni Macierewicz podkreślił, że "niesłychanie ważne jest, żeby Ukraina miała dostęp do wszystkich materiałów dowodowych i mogła swoje materiały dowodowe przekazać i uczestniczyć w śledztwie".

Antoni Macierewicz o wybuchu w Przewodowie: konieczne dopuszczenie Ukrainy do śledztwa

Posłuchaj

10:07
Antoni Macierewicz o wybuchu w Przewodowie (Polskie Radio 24)
+
Dodaj do playlisty
+

- Jedno nie ulega wątpliwości: to jest wina rosyjska, bez względu na to, jakie byłyby szczegóły - wskazał gość PR24. Powtórzył, że dopuszczenie Ukrainy do śledztwa jest konieczne. - Sprawy prawne, formalne, są tu oczywiste. Trudno sobie wyobrazić sytuację, że Ukraina byłaby oskarżana, a nie mogła przedstawić swoich materiałów dowodowych. To byłoby skandaliczne - mówił Antoni Macierewicz.

Czytaj również:

Więcej w nagraniu.

***

Audycja: Temat dnia/Gość PR24
Prowadzący: Tadeusz Płużański
Gość: Antoni Macierewicz (wiceprezes PiS)
Data emisji: 19.11.2022
Godzina emisji: 13.06

PR24/ms

Polecane