Przewodów dzień po tragedii. Szkoła działa normalnie

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Przewodów dzień po tragedii. Szkoła działa normalnie
Mieszkańcy Przewodowa próbują wrócić do normalnego życiaFoto: PAP/Wojtek Jargiło

Po wczorajszej tragedii w Przewodowie mieszkańcy wsi próbują wrócić do normalnego życia. W miejscowej szkole od rana trwają lekcje, ale klasy są nieco przerzedzone.  

W szkole podstawowej w Przewodowie dziś rano, o 7.30 normalnie rozpoczęły się lekcje. Jednak część uczniów nie zdołała dojechać na czas, bo dojazd do miejscowości jest utrudniony. Rodzice niektórych dzieci, zwłaszcza tych najmłodszych, zdecydowali też, że ich pociechy zostaną dziś w domu. Mieszkańcy Przewodowa wciąż nie mogą się otrząsnąć po wczorajszej tragedii.

– Osoby, które wczoraj zginęły w eksplozji, nie były anonimowe, były dobrze znane. Jeden z tych mężczyzn był mężem pani, która pracuje w szkole – relacjonowała w Trójce Magdalena Kowalska. Dziennikarka Polskiego Radia Lublin mówiła, że w Przewodowie można spotkać dużo policji, a miejsce wybuchu jest zabezpieczone i pracują tam śledczy.

Reporterce udało się porozmawiać z kobietą, która mieszka kilkanaście kilometrów od miejsca wczorajszego zdarzenia. – Mówiła, że siedziała po południu w domu i usłyszała wielki huk. Myślała, że to piorun, wyszła przed budynek, nie wiedziała, co się stało. Zadzwoniła do męża, który pracował w polu i lepiej obserwował sytuację. Powiedział, że stało się coś strasznego – opowiadała Magdalena Kowalska.


Posłuchaj

3:32
Przewodów dzień po tragedii. Szkoła działa normalnie (Pora na Trójkę)
+
Dodaj do playlisty
+

 

We wtorek po południu na miejscowość Przewodów w powiecie hrubieszowskim (woj. lubelskie) spadły dwie rakiety. Od eksplozji zginęły dwie osoby znajdujące się na terenie magazynu ze zbożem. Według wstępnych informacji rakiety są produkcji rosyjskiej, nie zostało jednak dotąd ostatecznie ustalone, kto i skąd je wystrzelił. Przewodów znajduje się kilka kilometrów od granicy z Ukrainą, gdzie od lutego trwają działania wojenne.

Czytaj też:

***

Tytuł audycji: Pora na Trójkę
Prowadzi: Karol Gnat 
Autorka relacji reporterskiej: Magdalena Kowalska (Polskie Radio Lublin)
Data emisji: 15.11.2022
Godzina emisji: 8.10

kc/kor

Polecane