Tragiczny w skutkach wybuch przy granicy z Ukrainą. Trwa ustalanie przyczyn

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Tragiczny w skutkach wybuch przy granicy z Ukrainą. Trwa ustalanie przyczyn
Tragiczny w skutkach wybuch przy granicy z Ukrainą. Trwa ustalanie przyczynFoto: Screen Google Maps

Wojewoda lubelski Lech Sprawka jedzie do Przewodowa w powiecie hrubieszowskim. Przed godziną 16.00 doszło tam do wybuchu, którego przyczyny nie są znane. W zdarzeniu zginęły dwie osoby.

Czy na terytorium RP, w województwie lubelskim, doszło do groźnego incydentu mogącego godzić w bezpieczeństwo kraju?

Według naszych informacji - w związku z tym wydarzeniem premier w porozumieniu z prezydentem zwołał spotkanie w BBN. Wcześniej zaś zwołano pilne spotkanie Komitetu Rady Ministrów do spraw Bezpieczeństwa Narodowego i spraw Obronnych.

Apel rzecznika rządu

Rzecznik rządu apeluje jednak, by nie publikować niepotwierdzonych informacji.

Dodał, że "wszelkie informacje, które zostaną dzisiaj przedstawione na Komitecie, zostaną później przekazane, jeżeli to będzie możliwe w jak najszerszym zakresie państwu do wiadomości opinii publicznej".

- Apeluję, aby do tego czasu na razie nie publikować niepotwierdzonych informacji, my będziemy je komentować i informować o nich po posiedzeniu, które się teraz właśnie odbędzie, po przedstawieniu właściwych informacji przez służby, które o tych wydarzeniach poinformują - powiedział rzecznik rządu.

Na spotkanie przybyli m.in. szef MSWiA Mariusz Kamiński, szef MSZ Zbigniew Rau, minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, a także Dowódca Operacyjnych Rodzajów Sił Zbrojnych oraz Komendant Główny Policji.

Wcześniej na Twitterze Müller poinformował, że premier Mateusz Morawiecki zwołał w trybie pilnym Komitet Rady Ministrów do spraw Bezpieczeństwa Narodowego i spraw Obronnych.

Dziś Rosjanie dokonali ataku na obiekty infrastruktury energetycznej na terenie całej Ukrainy - wykorzystali co najmniej 100 rakiet. Był to najbardziej zmasowany atak rakietowy od początku pełnoskalowej inwazji rosyjskiej na Ukrainę.


dz/IAR/PAP


Polecane