Wątpliwości KE ws. tarczy antyinflacyjnej. Waszczykowski: podwójne standardy

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail

– Są w Unii Europejskiej państwa traktowane lepiej, na przykład Niemcy czy Francja – mówił w Programie 3 Polskiego Radia były szef MSZ, obecnie europoseł PiS, Witold Waszczykowski.

Komisja Europejska ma uwagi do rozwiązań zawartych w opracowanej przez polski rząd tarczy antyinflacyjnej. – Grozi nam karami za wdrożenie obniżonej stawki VAT na nośniki energetyczne – przyznał premier Mateusz Morawiecki. Jednocześnie politycy PiS wskazują, że nie ma zastrzeżeń Brukseli dotyczących dużej pomocy publicznej np. w Niemczech.

"Podwójne standardy"

– Mamy do czynienia z podwójnymi standardami w Unii – ocenił Witold Waszczykowski. – Są państwa traktowane lepiej – Niemcy czy Francja (...) – i są te traktowane inaczej, jak Polska – mówił.

Posłuchaj

14:00
Witold Waszczykowski o relacjach na linii Warszawa-Bruksela (Salon Polityczny Trójki)
+
Dodaj do playlisty
+

Czytaj również:

Działania Brukseli ws. KPO

Były szef polskiej dyplomacji oświadczył też, że w sprawie Krajowego Planu Odbudowy nie chodzi o polski wymiar sprawiedliwości, lecz o spór polityczny na linii Warszawa-Bruksela. W jego opinii do czasu wyborów w Polsce KE "będzie grała tymi pieniędzmi na korzyść opozycji, a przeciw polskiemu rządowi".

Więcej w nagraniu.

***

Audycja: Salon polityczny Trójki
ProwadzącaBeata Michniewicz
GośćWitold Waszczykowski (były szef MSZ, europoseł PiS)
Data emisji: 10.11.2022
Godzina emisji: 8.45

ms/IAR/ga/kor

Polecane