Rosalie.: kręci mnie współpraca z innymi, lubię się "dogrywać"

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Rosalie.: kręci mnie współpraca z innymi, lubię się "dogrywać"
Rosalie. w studiu Czwórki.Foto: Kamil Jasieński/Czwórka

- Muzyka łączy ludzi, nie mam co do tego najmniejszych wątpliwości. I to nie tylko artystów, ale też słuchaczy. Ale to nie jest tak, że z każdym umiem się dogadać, tylko rzeczywiście musimy nadawać na tych samych falach - mówi Rosalie.

"Laska, nie kombinuj, tylko jaraj się tym, co jest"

Artystka - oprócz dwóch solowych płyt "Flashback" i "iDeal" - ma na swoim koncie współprace z takimi artystami jak Catz 'n Dogz, Rasmentalizm, Paula Roma, 1988, a ostatnio z Tymkiem, z którym nagrała numer "Jak ich tu pokochać?" - Tymek jest tajemniczy, na początku myślałam nawet, że dość mroczny. Zawsze robił na mnie wrażenie, bo ma bardzo określony cel: słuchalność, jakość, i talent do hiciorów - opowiada gość Czwórki. - Poza tym z Tymkiem jest po drodze, zwłaszcza w tej części, kiedy występuje jako Seven Phoenix. W jego głowie najważniejsza jest muzyka i to mi bardzo imponuje - dodaje. Rosalie. i Tymek spędzili razem pięć dni. Towarzyszył im także producent A_GIM. - To była jazda bez trzymanki, gdzie wielokrotnie łapałam się za głowę, w którą stronę to podąża i jak będzie brzmieć - wspomina artystka. - A potem przychodziła refleksja w stylu: "laska, nie kombinuj, tylko jaraj się tym, co robisz, to jest twoja chwila". Pracujesz z ciekawymi postaciami, weź to wykorzystaj i zacznij się cieszyć.   

"Featuringi" przez przypadki

Rosalie. przyznaje, że kiedy decyduje się na "featuringi" albo gościnne występy, zawsze stara się, żeby w trakcie nagrań byli obecni wszyscy artyści. - Wiem, że żyjemy w czasach, w których można nigdy się nie spotkać, a mieć wspólny utwór na płycie, ale ja wolę załatwiać takie sprawy osobiście - śmieje się.

Jak ich tu pokochać? | RosalieOfficial

- W przypadku Pauli Romy odezwała się do mnie jej menadżerka, z propozycją, czy nie chciałabym posłuchać utworu, do którego mogłabym się dograć. Zawsze osłuchuję takie numery, a potem podejmuję decyzję. Tu w ziemie wmurował mnie refren piosenki "Przez przypadki". Uważam, że to jeden z piękniejszych refrenów, jakie słyszałam od dawna. Spotkałyśmy się w studio, spędziłyśmy ze sobą kilka dni, zrobiłyśmy klip, a potem razem zaśpiewałyśmy na koncercie promującym debiutancką płytę Pauli. Myślę, że wytworzyło się między nami coś prywatnego, co nie zawsze jest oczywiste w takich sytuacjach - dodaje Rosalie. - Paula jest mi bardzo bliska i mocno trzymam za nią kciuki, bo czuję, że ona nie udaje. Jest totalnie sobą.

PAULA ROMA, Rosalie. - Przez przypadki [Official Music Video] | Paula Roma

Sprawdź także:

"Kręcą mnie ludzie"

Posłuchaj

13:10
Rosalie. o współpracy z Tymkiem i planach na kolejne wydawnictwo (Stacja Kultura/Czwórka)
+
Dodaj do playlisty
+

***

Audycja: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Rosalie. (wokalistka)

Data emisji: 09.11.2022

Godzina emisji: 11.30

kul,kor

Polecane