"Zapomnij" - Kasia Moś i Leszek Możdżer wspólnie nagrali utwór

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
"Zapomnij" - Kasia Moś i Leszek Możdżer wspólnie nagrali utwór
Kasia Moś i Leszek Możdżer nagrali wspólnie piosenkę Foto: PR

- Ta kompozycja jest naprawdę wyjątkowo piękna, a tekst jest mądry i wielowymiarowy - tak piosenkarka Kasia Moś mówiła w Dwójce o swoim nowym singlu "Zapomnij" nagranym wspólnie z Leszkiem Możdżerem. To pierwszy utwór, który ta dwójka artystów zrealizowała wspólnie. Piosenkę wydała Agencja Muzyczna Polskiego Radia. 

Połączyła ich telewizja

Autorem muzyki i słów do "Zapomnij" jest producent muzyczny Mateusz Krautwurst. Kasia Moś przyznała w Dwójce, że zna się z nim od wielu lat, a jakiś czas temu na nowo połączyła ich pewna telewizyjna impreza.

- Spotkaliśmy się na próbie i poprosiłam Mateusza, żeby zaprezentował mi, co ma nowego, co tworzy, nad czym teraz pracuje. Kiedy włączył mi parę kompozycji, to się zachwyciłam i powiedziałam: "Mateusz, my koniecznie musimy razem pracować, bo czujemy muzykę niezwykle podobnie" - opowiadała artystka. Jak dodała, jedną z pierwszych kompozycji, jakie miała okazję usłyszeć, był właśnie utwór "Zapomnij".

Telefon do Możdżera

Kasia Moś stwierdziła, że od początku chciała zaangażować do tego utworu pianistę ze świata klasyki bądź jazzu.

- Najpierw myślałam o klasyce i nawet podjęłam pierwsze próby rozmów. Ale potem z Mateuszem stwierdziliśmy, że może uderzymy do świata jazzu i pierwszym, kto nam przyszedł do głowy, był oczywiście Leszek Możdżer - powiedziała. I dodała, że wykonanie telefonu do tak cenionego artysty nie było dla niej łatwe. - Z Mateuszem mamy podobne obawy à propos naszej drogi artystycznej i tego, kim jesteśmy artystycznie na dany moment, czy jesteśmy "wystarczający", żeby do pewnych osób się odezwać, bo się boimy, czy ta osoba w ogóle zechce nas wysłuchać - przyznała.

Na szczęście Leszek Możdżer zgodził się na tę współpracę właściwie od razu. - Myślę, że przekonało go to, że ta kompozycja jest naprawdę wyjątkowo piękna, a tekst jest mądry i wielowymiarowy - podsumowała Kasia Moś.

Zobacz teledysk:

[YouTube/Kasia Moś]

Seria singli zamiast płyty

Artystka przyznała, że wydany właśnie singiel nie jest zapowiedzią żadnej konkretnej płyty, choć początkowe plany zakładały nagranie krążka.

- Naszym pierwszym założeniem było to, aby ukazała się EP-ka, mała płyta z 6-7 utworami. My już parę z tych utworów z Mateuszem Krautwurstem zrealizowaliśmy jako single i jakiś czas temu zaczęliśmy się nad tym zastanawiać, czy ta płyta się ukaże. I doszliśmy na razie do wniosku, że chyba jednak nie, będziemy działać singlowo, dlatego że jesteśmy sponsorami wszelkich naszych działań, nie mamy nikogo z zewnątrz, kto nam pomaga, dlatego stwierdziliśmy, że może lepiej zainwestować te pieniądze w kolejne produkcje, w teledyski - wyjaśniła Kasia Moś.

Posłuchaj

19:00
"Zapomnij" - Kasia Moś i Leszek Możdżer wspólnie nagrali utwór (Wybieram Dwójkę)
+
Dodaj do playlisty
+

***

Tytuł audycji: "Wybieram Dwójkę"

Prowadził: Jakub Kukla

Gość: Kasia Moś (piosenkarka, kompozytorka i autorka tekstów)

Data emisji: 9.11.2022

Godzina emisji: 16.30

mg,kor

Polecane