Liryczna, mroczna, pełna sprzeczności. Kasai w Trójce [ZOBACZ WIDEO]

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Liryczna, mroczna, pełna sprzeczności. Kasai w Trójce [ZOBACZ WIDEO]
Kasai na Trójkowej scenieFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Śpiewała u Brodki i Rojka, a trzy i pół roku temu oczarowała fanów solowym albumem "Equals". Tuż po jego wydaniu wystąpiła na żywo na scenie Trójki. Na retransmisję tamtego koncertu zaprosiliśmy w niedzielę (13 listopada).


Kasai, czyli Kasia Piszek to warszawska wokalistka, pianistka, kompozytorka, autorka tekstów, aranżerka i producentka. Jeszcze zanim zdecydowała się na karierę solową, przez wiele lat zdobywała sceniczne szlifu, występując w zespołach m.in. Moniki Brodki, Artura Rojka czy Pauliny Przybysz. 10 maja 2019 roku artystka wydała debiutancką płytę "Equals".

Album wypełniło jedenaście utworów napisanych, zaaranżowanych i wyprodukowanych przez Kasai. Aby opisać muzyką to, co trudne do wyrażenia poprzez słowo, artystka sięgnęła po różne, czasem skrajne środki wyrazu: w dwóch utworach pojawia się orkiestra kameralna w zestawieniu z syntezatorami, a w innym – przetworzony głos ludzki będący podstawą całej aranżacji. Zamykającą płytę kompozycję wokalistka opisała jako "symbiozę człowieka i maszyny, ducha i ciała w nieustającym tańcu ku wolności".

9 czerwca 2019 roku słuchacze zgromadzeniu w Studiu im. Agnieszki Osieckiej i przed odbiornikami radiowymi mogli przekonać się, jak brzmią utwory Kasai na żywo. Tego dnia artystka pojawiła się bowiem na Trójkowej scenie, by zabrać publiczność w unikalną podróż szlakiem osobistych przeżyć i przemyśleń – chwilami eteryczną, liryczną i ulotną, chwilami mroczną, pełną napięć i sprzeczności.

źródło: YouTube / ART2 Music

***

Na retransmisję koncertu Kasai w Studiu im. Agnieszki Osieckiej zapraszamy w najbliższą niedzielę 13 listopada o godz. 19.05. Będzie można ją śledzić na antenie Trójki oraz w mediach społecznościowych i na kanale YouTube stacji. Dostępny będzie również streaming wideo. 

kc/kor

Polecane