Jak uratować biznes? Kongres Polska Moc Biznesu

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Jak uratować biznes? Kongres Polska Moc Biznesu
Tegoroczna edycja wydarzenia odbędzie się 7 listopada na PGE NarodowymFoto: Shutterstock/Jacob Lund

Kongres ESG - Polska Moc Biznesu to inicjatywa, której dotąd w polskiej przestrzeni publicznej nie było. Wydarzenie tworzy płaszczyznę do debaty na tematy społeczne, gospodarcze, ekologiczne oraz dotyczące zdrowia publicznego i zarządzania biznesem w kontekście trendów światowych, polityki Unii Europejskiej oraz polskiej perspektywy. 

Na Kongresie spotkali się przedstawiciele wielu środowisk: prywatni przedsiębiorcy, przedstawiciele spółek państwowych, organizacji pozarządowych,  wyższych uczelni i nauki, dziennikarze oraz politycy.  – Na kongresie dajemy przestrzeń ekspertom, praktykom, którzy rzeczywiście są na pierwszej linii frontu i bezpośrednio muszą komunikować się z przedstawicielami rządu. Staramy się zapraszać reprezentantów poszczególnych resortów, bo dzięki temu jest szansa na rozmowę, na zmiany, na bieżącą korektę decyzji – mówi Artur Beck, organizator kongresu.

– Transformacja energetyczna to nie tylko działalność dużych rynkowych graczy, ale też lokalne działania klastrów czy biznesu. Żeby móc skutecznie ją przeprowadzić, niezbędne są międzysektorowe ustalenia. Kongres taki jak ten, będzie miejscem styku wielu punktów widzenia, wierzę, że przybliży nas do wypracowania wspólnego kierunku rozwojowego – dodaje Łukasz Zimnoch, Rzecznik Prasowy TAURON.

Wśród prelegentów są m.in: Dominika Bettman (dyrektor generalna Microsoft), Wojciech Hann (prezes zarządu BOŚ Bank), Sławomir Mazurek (zastępca prezesa zarządu NFOŚIGW), Artur Soboń (Sekretarz Stanu Ministerstwo Finansów), Barbara Socha (Podsekretarz Stanu, Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej), Ewa Chodakowska (sportowczyni, inwestorka, przedsiębiorczyni), Małgorzata Ohme (Co-founder & Chief Impact Officer, Mindgram), Robert Korzeniowski (czterokrotny mistrz olimpijski), Piotr Wachowiak (rektor Szkoła Główna Handlowa), Paweł Szczeszek (prezes zarządu Grupa TAURON), Radosław Kwiecień (członek zarządu BGK), Adam Ambramowicz (Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców), Olgierd Cieślik (prezes zarządu, Totalizator Sportowy), Bartek Czyczerski (Menedżer ds. polityki klimatycznej, European Roundtable on Climate Change and Sustainable Transition).

KONGRES ŁĄCZY 5 SEKTORÓW

– Czasy są takie, że musimy rozmawiać i musimy robić to mądrze. Możemy trzymać się ściśle swoich zasad, ale za chwilę świat to zweryfikuje, sytuacja geopolityczna wywróciła wszystko do góry nogami. Poprzednie układy, poprzednie zależności i oczekiwania, wobec tego, jak będzie wyglądać świat przez najbliższe 10 lat, właśnie się zmieniły. Teraz jest moment na ustalenie nowych zasad gry, ale przede wszystkim nowych ścieżek współpracy – dodaje Artur  Beck.

KONFRONTUJĄCE ROZMOWY

Kwestia bezpieczeństwa energetycznego to obecnie kluczowy temat dla wielu przedsiębiorców. Jak mogą oni inicjować rozwój OZE w swoich magazynach, halach produkcyjnych czy w swoich miejscach pracy? Jak im pomóc systemowo? Jakie mają możliwości szybkiego przyłączania się do sieci? Miedzy innymi z takimi pytaniami będą się konfrontować przedstawiciele administracji centralnej, przedstawiciele ARP, PARP którzy będą informować o możliwościach sfinansowania inwestycji w OZE ze środków krajowych i unijnych instytucji.

– Do niedawna tematy związane z energią i ciepłem interesowały niemal wyłącznie specjalistów związanych z tymi dziedzinami. Dziś, gdy energia stała się bronią Putina w walce z Zachodem, a jej niedobory i ryzyka utraty komfortu funkcjonowania dotyczą każdego, odpowiedzi na kluczowe pytania są szczególnie ważne. Jak szybko i efektywnie uzupełnić niedobory surowców? jak zadbać o optymalizację zużycia energii i ciepła? I wreszcie - co zrobić, by ochronić odbiorców, narażonych na rekordowo wysokie ceny? Omówimy te kwestie w gronie ekspertów reprezentujących różnorodne punkty widzenia – mówi Sławomir Krenczyk, Członek Zarządu i Dyrektor Zarządzający Fundacji im. Kazimierza Pułaskiego.

Na Kongresie spotkają się przedstawiciele środowiska biznesu, instytucji naukowych, samorządowych, pozarządowych oraz administracji centralnej. Patronat nad wydarzeniem objęli m.in. Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki, Minister Klimatu i Środowiska Anna Moskwa oraz Wicepremier, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Piotr Gliński.


materiały prasowe materiały prasowe

***

Kongres realizuje zespół Fundacja Czyste Powietrze i Fundacja Pozytywnych Idei. Producentem wydarzenia jest agencja Creative Harder

Fundacja Pozytywnych Idei to organizacja wspierająca kreatywne podmioty, instytucje i osoby. Przyczynia się do promocji ważnych dla Polski działań i inicjatyw. Współpracuje z mediami krajowymi i międzynarodowymi, organizacjami pozarządowymi oraz instytucjami, których celami są działalność naukowa, oświatowa, kulturalna dotycząca kultury fizycznej i sportu, ochrony środowiska, dobroczynności, ochrony zdrowia i pomocy społecznej, rehabilitacji zawodowej i społecznej osób marginalizowanych. Fundacja jest współorganizatorem akcji społecznych, wydarzeń proekologicznych i inicjatyw na rzecz środowiska, np. Dzielnica Wisła, One Day, Szczyt Klimatyczny TOGETAIR. Przyczynia się do promocji utalentowanych sportowców, artystów i działaczy.

materiały prasowe/gs

Polecane