Zbiórki internetowe. Jak gromadzić środki na pomoc innym?

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Zbiórki internetowe. Jak gromadzić środki na pomoc innym?
Na portalu crowdfundingowym trwa zbiórka na minibusa, który ma służyć podopiecznym Fundacji im. Piotra Kotowskiego w odkrywaniu świata oraz transporcie ukraińskich dzieci w bezpieczne miejsceFoto: Shutterstock/JKstock

Tak jak w wielu przypadkach, tak w przypadku zbiórek internetowych kluczem jest… dobry pomysł i pasja w jego realizacji. – Jeżeli chodzi o naszą zbiórkę, którą nadal realizujemy, to mieliśmy to szczęście. Pomógł nam portal, na którym ją zawiesiliśmy. Doradził nam w odpowiednim ułożeniu zdjęć i tekstu, a także podpromował ją odpowiednio – przyznaje Michał Skup, prezes Fundacji im. Piotra Kotowskiego. 

Niezwykle istotna jest wiarygodność instytucji organizującej zbiórkę. W ogłoszeniu o zbiórce powinny się znaleźć także informacje o działalności organizacji, dane kontaktowe takie jak adres mailowy, dane strony internetowej czy numer telefonu. Ważny, jak przyznaje rozmówca Karola Gnata, jest także profil facebookowy, na którym można informować na bieżąco, co organizacja robi. – Warto zbiórkę zogniskować wokół jakiegoś wydarzenia – doradza Michał SKup. On sam ma na swoim koncie rajd rowerowy z Wilanowa do toskańskiej Sienny. Miał on na celu zwrócenie uwagi na zbiórkę. Podczas całego rajdu były publikowane dokumentujące go posty, zachęcające do wsparcia działalności fundacji. – Udało się przekonać blisko sto osób, żeby wpłaciły na tę akcję. To było fantastyczne, bo dawało mi dodatkową pozytywną energię, żeby jechać dalej – dodaje. 

 Przeczytaj także:

Fundacja im. Piotra Kotowskiego od lat wspiera Domy Dzieci w Pęcherach, to placówka opiekuńcza w starostwie piaseczyńskim. Podopieczni tej placówki to dzieci z trudnych środowisk, które doświadczyły dramatycznych wydarzeń. – Są na skraju dużego miasta i mają wszędzie daleko. Trzeba im pomóc dotrzeć do instytucji kulturalnych, na zajęcia, na wszelkiego rodzaju terapie czy do lekarza. Brakuje im środka transportu – mówi Michał Skup. Dlatego fundacja prowadzi obecnie zbiórkę na minibusa, który rozwiąże przynajmniej częściowo tej problem. 

 

Akcja i rajd towarzyszący promocji, do którego gość Trójki przygotowywał się dwa lata, po wybuchu wojny na Ukrainie zaczął mu wydawać się jednak czymś drugorzędnym. – Zdecydowałem, że jest szansa, żeby ten bus służył także uchodźcom. W pierwszej fazie swojej eksploatacji będą z niego korzystać osoby z ośrodka w Tomicach niedaleko Góry Kalwarii. Placówka otacza opieką ukraińskich uchodźców. Bus będzie umożliwiał przebywającym tam matkom z dziećmi dojazd do placówek, które im pomogą. 

Posłuchaj

7:45
Zbiórki internetowe. Jak pomagać i dbać o promocję akcji? (Pora na Trójkę)
+
Dodaj do playlisty
+

 

*** 

Tytuł audycji: Pora na Trójkę
Prowadzi: 
Karol Gnat
Gość:
 Michał Skup (prezes Fundacji im. Piotra Kotowskiego)
Data emisji: 3.11.2022
Godzina emisji: 
8.15

gs/kor

Polecane