Progrockowa magia na Trójkowej scenie. Porcupine Tree [POSŁUCHAJ]

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Progrockowa magia na Trójkowej scenie. Porcupine Tree [POSŁUCHAJ]
Steven Wilson (Porcupine Tree) na scenieFoto: Alberto Gandolfo / Zuma Press / Forum

To był jeden z najlepszych koncertów w historii Porcupine Tree – twierdzili zgodnie fani i członkowie zespołu. 6 kwietnia 2001 roku słynna brytyjska formacja dała wspaniały występ w Studiu im. Agnieszki Osieckiej – na jego retransmisję zaprosiliśmy w niedzielę wieczorem. 


Posłuchaj

51:26
Progrockowa magia na Trójkowej scenie. Porcupine Tree (Koncert w Trójce)
+
Dodaj do playlisty
+

 

Dowodzony przez Stevena Wilsona zespół Porcupine Tree działa od 1987 roku i uważany jest za jednego z najważniejszych wykonawców rocka progresywnego ostatnich dekad. W czerwcu tego roku grupa wydała 11. w karierze, a pierwszy od 2009 roku album "Closure/Continuation", czym ucieszyła rzesze fanów z wielu zakątków świata, nie wyłączając Polski.

Polscy miłośnicy twórczości Porcupine Tree z pewnością pamiętają koncert, jaki ta formacja dała na Trójkowej scenie 21 lat temu. W Studiu im. Agnieszki Osieckiej zmieściło się tego wieczoru nieco więcej osób niż zwykle, bo specjalnie na okoliczność tego występu zdemontowano krzesełka na widowni. Ci z fanów, którzy mimo wszystko nie dostali się do środka, mieli szansę usłyszeć pełen zapis koncertu na wydanej oficjalnie przez zespół płycie zatytułowanej "Warszawa". Ukazanie się krążka dowodzi, jak ważną rolę odegrał ten występ w historii brytyjskiego zespołu.

W programie koncertu dominowały utwory ze studyjnych albumów "Stupid Dream" i "Lightbulb Sun", wydanych w ciągu dwóch lat poprzedzających pojawienie się Porcupine Tree przy ul. Myśliwieckiej. Grupa sięgnęła też po utwory ze starszych płyt, a ci, którzy mieli szczęście zobaczyć na żywo ten występ, mówili o wyjątkowym kunszcie instrumentalnym, wielkim zaangażowaniu muzyków i niesamowitej atmosferze, jaka wytworzyła się pomiędzy artystami a publicznością.

***

Na retransmisję koncertu zespołu Porcupine Tree na antenie Trójki zaprosiliśmy w niedzielę 30 października o godz. 19.05.

kor

Polecane