Sanah w otoczeniu wieszczów i krajobrazów Podlasia

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Sanah w otoczeniu wieszczów i krajobrazów Podlasia
SanahFoto: PAP/Marcin Bielecki

Sanah promuje klasykę polskiej poezji i… Podlasie. Młoda wokalistka opublikowała ostatnio serię utworów z tekstami rodzimych poetów i nakręciła do nich teledyski właśnie w tym uroczym zakątku naszego kraju.

Sanah to obecnie jedna z najjaśniej świecących gwiazd na polskiej scenie muzycznej. 25-letnia wokalistka, mająca na koncie dwa świetnie przyjęte albumy z autorskimi piosenkami, wzięła ostatnio na warsztat wiersze klasyków polskiej poezji, takich jak Adam Mickiewicz, Juliusz Słowacki, Krzysztof Kamil Baczyński, Adam Asnyk czy Wisława Szymborska. Skomponowała do nich muzykę, a efekt końcowy opublikowała w serwisach streamingowych, przyczyniając się w ten sposób do popularyzacji wierszy wśród młodych słuchaczy.

Szymborska zamiast jolo

– Zdarzało mi się słyszeć, że dziewięcio-, dziesięcio-, dwunastolatkowie chodzą po szkole i nucą Asnyka, Słowackiego i Mickiewicza. Jest to coś wspaniałego. Może to sprawi, że młodzi ludzie, zamiast powiedzieć "jolo", powiedzą kiedyś, że "nic dwa razy się nie zdarza" za Szymborską – mówił w Trójce Tomasz Filipowicz z Książnicy Podlaskiej.

To właśnie na Podlasiu sanah zdecydowała się osadzić plany teledysków do swoich nowych utworów, co dodatkowo wpłynęło na ich przekaz. – Tymi teledyskami chciała nam pokazać taką normalność tego, co nagrała; że to nie jest pomnikowa poezja, tylko słowa, którymi nadal możemy mówić – stwierdził gość "Trójki do trzeciej".

źródło: YouTube / sanah

Pływająca z krowami

Klip do piosenki "Nic dwa razy" artystka nakręciła w miejscowości Wojtkowice-Glinna w gminie Ciechanowiec. Pojawiają się w nim "pływające krowy", będące wizytówką gospodarstwa agroturystycznego należącego do Bolesława Młynarczuka. Ma on nadzieję, że dzięki temu Podlasie zyska na popularności wśród turystów. – Dużo Polaków zna Europę i cały świat, a nie zna takich zakątków, jak ten – ubolewał w Trójce gospodarz.

Młynarczuk dobrze wspomina współpracę z sanah i jej ekipą. – Ta pani była bardzo miła. Powiedziała, że od tak czystych i wykąpanych krów piłaby mleko, choć normalnie raczej go nie pija – opowiadał gość Trójki.


Posłuchaj

3:58
Sanah propaguje poezję i Podlasie (Trójka do trzeciej)
+
Dodaj do playlisty
+

 

Zobacz też:

"Mamo, tyś płakała". Sanah i Igor Herbut na pomoc Ukrainie


***

Tytuł audycjiTrójka do trzeciej
Prowadzi: Katarzyna Cygler
Materiał przygotowała: Magdalena Pietruczak
Data emisji: 24.10.2022
Godzina emisji: 12.46

kc/kor


Polecane