Polityczna przyszłość Sikorskiego. Budka o konsekwencjach wobec europosła

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail

– O tym, czy Radosław Sikorski będzie w rządzie, będzie decydował lider partii i koalicjanci. Teraz nie rozmawiamy o tym, co będzie po wyborach – mówił w Programie 3 Polskiego Radia Borys Budka (Koalicja Obywatelska - Platforma Obywatelska), pytany o konsekwencje wobec byłego szefa MSZ po głośnym wpisie ws. awarii Nord Streamów. 

Europoseł PO Radosław Sikorski skomentował na Twitterze awarie na gazociągach Nord Stream. "Thank you, USA"   napisał, zamieszczając zdjęcie gazu wydobywającego się na powierzchnię Bałtyku. Komentarz ten został bardzo szybko podchwycony przez rosyjską propagandę. Wpisem byłego szefa polskiego MSZ posłużył się przedstawiciel Rosji na forum ONZ.

Co z dalszą karierą Radosława Sikorskiego?

Wiceprzewodniczący PO Borys Budka był pytany na antenie radiowej Trójki, czy w związku z tą wpadką Sikorski może zostać wykluczony przy nominacjach do rządu, jeśli opozycja wygrałaby wybory.   O tym, czy będzie w rządzie, będzie decydował lider partii i koalicjanci   odpowiedział wymijająco Budka, dodając, że politycy PO "teraz nie rozmawiają o tym, co będzie po wyborach", ale o bieżących sprawach, które interesują Polaków.

Nasz gość dodał także, że lider PO Donald Tusk "jest ostatnią osobą, która rozmawiałaby z kimkolwiek o personaliach". 

Borys Budka powtórzył swoją wcześniejszą ocenę, że Radosław Sikorski powinien przewidzieć konsekwencje swojego wpisu i że zamieszczony tweet był nieodpowiedzialny. 

Posłuchaj

12:36
Borys Budka (PO) o wpisie Radosława Sikorskiego ws. awarii Nord Streamów (Salon polityczny Trójki)
+
Dodaj do playlisty
+

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki

Prowadzi: Beata Michniewicz

Gość: Borys Budka (Koalicja Obywatelska - Platforma Obywatelska)

Data emisji: 06.10.2022

Godzina emisji: 8.45

kp/koz

Polecane