Nowelizacja budżetu na 2023 r. i nowy program na wybory. Sobolewski o planach PiS

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail

– Mówimy o tym, co byłoby z naszej strony propozycją adekwatną do sytuacji ekonomicznej, gospodarczej i społecznej w danym czasie - podkreślił w "Salonie politycznym Trójki" sekretarz generalny PiS Krzysztof Sobolewski, zapowiadając nowy program partii na przyszłoroczne wybory. Jednocześnie zaznaczył, że dopiero "okaże się", czy program ten będzie "skromniejszy".

– Budżet na 2023 rok prawdopodobnie będzie nowelizowany – powiedział w "Salonie politycznym Trójki" poseł PiS i sekretarz generalny tej partii Krzysztof Sobolewski, pytany, czy obecne założenia przyszłorocznej ustawy budżetowej nie są zbyt optymistyczne. Chodzi o inflację, która – wedle planów – ma wynieść w całym przyszłym roku średnio 9,8 procent, podczas gdy w szybkim odczycie GUS, we wrześniu br., ceny rosły o 17,2 procent.

Wyzwania przed rządem

Jednocześnie, jak mówił rozmówca Polskiego Radia, "pieniądze były, są i będą". – Ten projekt budżetu świadczy o tym, że żaden z programów społecznych nie jest ani obcięty, ani likwidowany, pomimo tej sytuacji, którą mamy, czyli kryzysu inflacyjnego i energetycznego – podkreślił.

Dodał, że wzrost cen i koszty energii to "główne wyzwania przed obozem Zjednoczonej Prawicy i Prawem i Sprawiedliwością".

PiS na wybory z nowym programem

Gość "Salonu politycznego Trójki" zaznaczył, że przed politykami PiS także konwencje programowe. – Chcemy, najpóźniej w połowie przyszłego roku, pokazać nowy program Prawa i Sprawiedliwości, z którym chcemy iść do wyborów, ale dostosowany do aktualnej sytuacji i gospodarczej, i społecznej, i ekonomicznej. Czy skromniejszy – to się okaże – zaznaczył. 

– Mówimy o tym, co byłoby z naszej strony propozycją adekwatną do sytuacji ekonomicznej, gospodarczej i społecznej w danym czasie. To są nasze główne plany, a w międzyczasie odbywane są spotkania z Polakami, gdzie też słuchamy krytycznych uwag kierowanych w stronę naszego obozu. Nie boimy się tego, chcemy rozmawiać, a jednocześnie później odpowiedzieć na te uwagi nowym programem Prawa i Sprawiedliwości – podkreślił Krzysztof Sobolewski.

Posłuchaj

13:08
Krzysztof Sobolewski zapowiada nowy program PiS na wybory w 2023 (Salon polityczny Trójki)
+
Dodaj do playlisty
+
 

Czytaj także:

***

Audycja: Salon polityczny Trójki
Prowadzący: Beata Michniewicz
GośćKrzysztof Sobolewski (sekretarz generalny PiS)
Data emisji: 4.10.2022
Godzina emisji: 8.46

mbl/kor/pr/kor

Polecane