Jesiennie wyjedź pobiegać w Bieszczady

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Jesiennie wyjedź pobiegać w Bieszczady
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock/DZiegler

Ultramaraton Bieszczadzki – ta nazwa tylko na pierwszy rzut oka i ucha może niepokoić. Co prawda organizatorzy  przygotowali dystans dla spragnionych ekstremalnych doznań, ale dla innych biegaczy także mają ciekawe oferty.

  • X ultraMaraton Bieszczadzki odbędzie się w Cisnej w dniach 7-8 października.
  • Organizatorzy przygotowali cztery dystanse dla dorosłych – 14 km, 26 km, 52 km, 90 km – oraz kilka imprez biegowych dla dzieci.

Bieganie w pięknych okolicznościach przyrody

– Bieganie po Bieszczadach zawsze jest piękne. A ultraMaraton Bieszczadzki jest biegiem szczególnym: odbywa się jesienią, w pięknych okolicznościach przyrody, kiedy czerwienią się już buki i żółcą inne drzewa, a niektóre inne pozostają jeszcze zielone. Więc widoki, które towarzyszom biegaczom na trasach, są po prostu cudowne – opowiada dyrektor ultraMaratonu Bieszczadzkiego Mirosław Bieniecki – Trasy mamy takie, że właściwie każdy znajdzie coś dla siebie: jest trasa 14-ilometrowa, 26-kilometrowa, klasyczna 52-kilometrowa i ta 90-kilometrowa dla tych najwytrwalszych – wylicza.

Nie ściganie, bardziej turystyka biegowa

– Bieganie po górach jest czymś szczególnym i w bardzo niewielu przypadkach chodzi o ściganie się i walkę o miejsca na oferowanych przez nas dystansach. W większości wypadków to jest po prostu turystyka biegowa. I to jest ostatnia okazja, by wyrwać się, pochodzić, pobiegać po górach, dobrze zjeść, dobrze się napić i odpocząć od zgiełku miasta, który nam na co dzień towarzyszy – zachęca rozmówca Dariusza Urbanowicza. – Jest to fajna impreza, gdzie spotykają się ludzie, którzy przyjeżdżają w Bieszczady, idą sobie pobiegać, pobawić się w towarzystwie podobnych im osób o podobnych zainteresowaniach – tłumaczy.

IX ultraMaraton Bieszczadzki/YouTube Fundacja Bieg Rzeźnika


ultraMaraton Bieszczadzki odbędzie się w Cisnej w dniach 8-9 października. Zapisy trwają. 

Przeczytaj także


Posłuchaj

4:02
X ultraMaraton Bieszczadzki (Biegam, bo lubię/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

 

***

Tytuł audycji: Biegam, bo lubię
Prowadzi: Krzysztof Łoniewski
Data emisji: 29.09.2022
Godzina emisji: 11.19

pr/kor

Polecane