Klaudia Rosińska laureatką nagrody za najlepszą publikację z zakresu katolickiej nauki społecznej

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Klaudia Rosińska laureatką nagrody za najlepszą publikację z zakresu katolickiej nauki społecznej
VI Festiwal Katolickiej Nauki Społecznej w Warszawie. Plakat wydarzenia Foto: mat. pras.

Klaudia Rosińska – doskonale znana słuchaczom Programu 3 Polskiego Radia, współprowadząca cykl "News albo fake news? Oto jest pytanie" – została laureatką nagrody za najlepszą publikację z zakresu katolickiej nauki społecznej. Wyróżnienie wręczane jest podczas VI Festiwalu Katolickiej Nauki Społecznej w Warszawie.

Współautorka cyklu "News albo fake news? Oto jest pytanie" swoją książkową publikacją nawiązuje do idei rzetelnego dziennikarstwa, jako ważnego i potrzebnego sposobu przeciwdziałania dezinformacji. Ekspertka radiowej Trójki została laureatką nagrody za najlepszą publikację z zakresu katolickiej nauki społecznej.

Druga książka jej autorstwa, zatytułowana "Fake news jako wyzwanie dla współczesnej etyki i edukacji medialnej w świetle nauczania Kościoła o środkach społecznego przekazu", nawiązuje do idei rzetelnego dziennikarstwa, jako ważnego i potrzebnego sposobu przeciwdziałania dezinformacji, a także do roli nadawców publicznych i realizowanej misji edukacji społecznej na rzecz dobrego i odpowiedzialnego użytkowania mediów. 

– W mojej książce starałam się wskazać, jak ważna jest etyka i osobista odpowiedzialność za treści, które udostępniamy w internecie. Jeśli ich nie weryfikujemy, a uwiarygadniamy, udostępniając je naszym znajomym, to bardzo często uczestniczymy w kłamstwie. Stajemy się jego częścią i ono staje się częścią nas. To realna walka, którą powinniśmy podejmować każdego dnia, bo od jej efektów zależy kształt przyszłego świata – mówi dr Klaudia Rosińska. 

VI Festiwal Katolickiej Nauki Społecznej odbywa się w dniach 27-28 września. Jego głównym celem jest propagowanie nauczania społecznego Kościoła wśród osób aktywnie uczestniczących w życiu samorządowym i gospodarczym oraz działających w obszarach edukacji i ekonomii społecznej.

VI FESTIWAL KATOLICKIEJ NAUKI SPOŁECZNEJ - Warszawa, 27 września 2022 r. / FARO.TV

***

Program "News albo fake news? Oto jest pytanie" jest nadawany w Programie 3 Polskiego Radia, codziennie od poniedziałku do piątku, w popołudniowej audycji "Zapraszamy do Trójki" (ok. godz. 17.45). Prowadzący Piotr Łodej i dr Klaudia Rosińska rozmawiają o dezinformacji i cyberbezpieczeństwie. Słuchacze mogą się dowiedzieć, jak weryfikować informacje pochodzące m.in. z mediów społecznościowych oraz internetu.  Po ponad rocznej współpracy z Programem 3 Polskiego Radia jestem przekonana, że Trójka realizuje misję edukacji społecznej, a audycja "News albo fake news" przyczynia się do przeciwdziałania dezinformacji w sieci – zaznaczyła dr Klaudia Rosińska. 

Patronem medialnym wydarzenia jest Polskie Radio SA.

mat. pras/zch

Polecane