Zamrożenie cen energii. Stanisław Szwed: dziś pierwsze czytanie projektu ustawy

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail

- Robimy wszystko, by w maksymalny sposób ograniczyć wzrost cen energii, do 2000 kWh będziemy płacić cenę tegoroczną - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Stanisław Szwed, wiceminister rodziny i polityki społecznej.

Rząd przyjął projekt ustawy, która określa limit zużycia energii elektrycznej po cenie z 2022 r. Stanisław Szwed w "Sygnałach dnia" w Programie 1 Polskiego Radia mówił o szczegółach regulacji.

- Dla wybranych grup – osób, które mają w rodzinie osobę niepełnosprawną limit będzie na poziomie 2600 kWh, dla rodzin wielodzietnych, z 3 dzieci, będzie limit 3000 kWh i dla rodzin rolniczych też 3000 kWh - powiedział wiceminister.

. .

Jak dodał, limit wykorzystania energii po cenie z 2022 r. to nie jedyna propozycja. 

- Druga forma pomocy to dodatki do cen energii - przekazał. - To kwota do ponad 3,5 tys. zł dopłaty w ciągu roku - powiedział Stanisław Szwed, wyjaśniając, że dopłaty obejmą także pompy ciepła, "bo to jest ogrzewanie energią elektryczną".

Dodatkowa obniżka ceny o 10 proc.

- Jeżeli ktoś obniży zużycie prądu o 10 proc. w stosunku do poprzedniego roku, to w 2024 r. będzie miał o 10 proc. obniżkę ceny energii - powiedział wiceszef MRiPS. 


Posłuchaj

12:21
Stanisław Szwed: Robimy wszystko, by w maksymalny sposób ograniczyć wzrost cen energii, do 2000 kWh będziemy płacić cenę tegoroczną (Sygnały Dnia/Jedynka)
+
Dodaj do playlisty
+

 

***

Tytuł audycji: "Sygnały dnia"

Rozmawiał: Grzegorz Jankowski

Gość audycji: Stanisław Szwed (wiceminister rodziny i polityki społecznej)

Data emisji: 28.09.2022

Godzina emisji: 07.15

pg

Polecane