Trójka wspomina Franciszka Pieczkę. Audycje specjalne

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Trójka wspomina Franciszka Pieczkę. Audycje specjalne
Nie żyje Franciszek PieczkaFoto: Łukasz Dejnarowicz/Forum

Franciszek Pieczka, przez ponad pół wieku współpracował z Teatrem Polskiego Radia. Był jednym z najbardziej lubianych polskich aktorów, odtwórcą ról w filmach m.in. "Żywot Mateusza", "Austeria", w serialu "Czterej pancerni i pies". Zmarł w wieku 94 lat. Polskie Radio zaprasza do wysłuchania audycji specjalnych, poświęconych sylwetce tej wybitnej postaci.


logo

PIĄTEK

W piątek po godzinie 22.00 zaprosiliśmy na audycję specjalną, w której zmarłego Franciszka Pieczkę wspominali: Mariusz Malec, reżyser spektaklu "Król Lear", który został zrealizowany w Teatrze Polskiego Radia i Andrzej Mastalerz.  

SOBOTA

W godzinach od 12:00 do Program 3 Polskiego Radia zaprasza na audycję okolicznościową. Przypomnimy rozmowę Katarzyny Stoparczyk z Franciszkiem Pieczką.

NIEDZIELA

W niedzielę przypomnimy jedno ze słuchowisk z udziałem Franciszka Pieczki - 22.00-23.00 na "Scenie teatralnej Trójki".

Wspomnienia aktora przygotowały też pozostałe anteny Polskiego Radia:
logo

PIĄTEK 

Tuż po godz. 23.05 zaprosiliśmy na "Audycję specjalną" w której zaprezentowaliśmy fragmenty rozmowy z aktorem.  


SOBOTA 

W "Kulturze na weekend" o godz. 14.45 przypomnimy dorobek Franciszka Pieczki. Po godz. 16.05 zapraszamy na "Audycję specjalną", którą w całości poświęcimy zmarłemu artyście. NIEDZIELA 

W audycji "Czas pogody" (godz. 10.00-12.00) [prow. Zbigniew Krajewski] zapraszamy na wspomnienie o zmarłym aktorze. Będziemy mówić o jego rolach filmowych oraz o tym, jak zaskarbił sobie sympatię widzów.  

Po godz. 21.05 przypomnimy słuchowisko Wiliama Szekspira "Król Edyp" w reżyserii Mariusza Malca. W roli Sfinksa wystąpił Franciszek Pieczka. 

W audycji "Kulturalna Jedynka" o godz. 23.05 [prow. Michał Montowski] będziemy przypominać sylwetkę Franciszka Pieczki oraz będziemy mówić o najwybitniejszych dzieła z udziałem aktora. 


Czytaj również: 


logo

PIĄTEK 

W piątek od g. 21.00 przypomnieliśmy słuchowisko "Król Lear" wg Shakespeare’a w reż. Mariusza Malca (część 1). Po nim – ok. g. 21.45 wspomnienia o Franciszku Pieczce.

SOBOTA

W godzinach od 15.00 do 17.00 na audycję specjalną, poświęconą postaci wybitego aktora, zapraszają Małgorzata Szymankiewicz i Jakub Kukla.

Część druga słuchowiska "Król Lear" w reż. Mariusza Malca po godz. 22.00.
Polecane