Jesienna odsłona Warszawskich Targów Plakatu. "Stawiamy na polską sztukę"

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Jesienna odsłona Warszawskich Targów Plakatu. "Stawiamy na polską sztukę"
Jedna z pierwszych odsłon Targów Plakatu w Warszawie, rok 2016Foto: PAP/Jakub Kamiński

Targi Plakatu już po raz jedenasty odbywają się w Warszawie. To wyjątkowa możliwość spotkania grafików i ilustratorów, a Czwórka objęła to wydarzenie swoim patronatem.

Na uczestników tegorocznych Targów Plakatu czekają prace niemal stu artystów i kilka godzin wyjątkowych wrażeń estetycznych. Jak zapowiadają organizatorzy, to "nieskończona ilość inspiracji, niespodzianek i niezapomniane wrażenia". Wydarzenie wystartuje 24 września i potrwa do 10 października, a odbywać się będzie na kilku piętrach stołecznego Domu Towarowego Braci Jabłkowskich. - Stawiamy na polską sztukę - mówiła współorganizatorka Karolina Kiepas. Jak tłumaczyła, impreza staje się już swoistą wizytówką Warszawy. - Myślę, że wpisaliśmy się na stałe w krajobraz stolicy - podkreśliła.

ZOBACZ WIĘCEJ Patronaty Czwórki >>> 

Targi Plakatu to nie tylko okazja, by podziwiać dzieła najlepszych grafików, ale także możliwość spotkania ich, porozmawiania, poznania ich techniki pracy i podpytania o warsztat. Zobaczymy m.in. prace takich artystów, jak Justyna Frąckiewicz, Sebastian Fabrowicz, Wiankowa, Valp Maciej Hajnrich czy Natalia Noszczyńska. Dla tych, którzy w tych dniach nie mogą odwiedzić stolicy, organizatorzy planują wydarzenia online. - Zaprosiliśmy także wydawnictwa oraz przedstawicieli Fundacji Artonomia, by otworzyć się na osoby ze spektrum autyzmu i gościć je na naszej imprezie - mówiła Karolina Kiepas.

Posłuchaj

9:17
Co wydarzy się podczas tegorocznych Targów Plakatu (Stacja Kultura/Czwórka)
+
Dodaj do playlisty
+

To, co w tym roku zobaczymy na targach, jak mówiła gość Czwórki, stanowi nawiązanie do grafik sprzed lat. - Rozwijają się trendy, które budziły się już w 2019 roku. Mamy duży zwrot w kierunku kolażu, zarówno analogowego, jak i cyfrowego - to tegoroczny top - oraz sporo nawiązań do lat 90., ale także do polskiej szkoły plakatu, czyli lat 60. i 70. - wyliczała Karolina Kiepas. 

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Karolina Kiepas 

Data emisji: 21.09.2022

Godzina emisji: 11.35

kd

Polecane