Manga "Touch". "To nie jest wesoły komiks"

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Manga "Touch". "To nie jest wesoły komiks"
Rysowanie anime/zdj. ilustracyjneFoto: Shutterstock.com

"Touch" to manga o sporcie, przyjaźni i rezygnacji z własnych marzeń na rzecz brata. - Komiks budził wiele kontrowersji ze względu na dramatyczny zwrot akcji - mówiła blogerka, mieszkająca na co dzień w Japonii, Ewelina Garbicz. 

Odcinki mangi poświęcone są zupełnie różnym tematom, dotykać mogą czasem wesołych i zabawnych sytuacji, innym razem opowiadają o sprawach dramatycznych i ostatecznych, mają też odrywać od rzeczywistości albo motywować czytelników do życia i działania, sprawiać, by Japończycy mogli poczuć się mniej samotni, co jest ogromnym problemem w Kraju Kwitnącej Wiśni. Tak jest z mangą "Touch", komiksem o poświęceniu własnych marzeń dla brata.

Fabuła koncentruje się wokół trzech postaci - Uesugi Kazuyi, jego starszego brata bliźniaka Tatsuyi oraz Asakury Minami, ich przyjaciółki. Kazuya, jako utalentowany, pracowity gimnazjalista i jednocześnie gwiazda szkolnej drużyny baseballowej, jest ulubieńcem swojego miasta. Tatsuya to beznadziejny próżniak, którego celem życia jest poświęcanie uwagi bratu, mimo że mógłby być bardziej utalentowany od niego.

Posłuchaj

3:28
O komiksie "Touch" opowiada Ewelina Garbicz (Stacja Kultura/Czwórka)
+
Dodaj do playlisty
+

- Ta manga budzi ogromne kontrowersje, bo bardziej utalentowany brat, czyli Kazuya ginie w wypadku samochodowym. Wówczas Tatsuya postanawia dokończyć jego dzieło i zdobyć mistrzostwo - podkreślała Ewelina Garbicz. Choć w języku japońskim "manga" oznacza "ruchomy obrazek" albo "śmieszny rysunek" w tym przypadku, czytając "Touch", musimy przygotować się na emocjonalny rollercoaster. - To poważna manga, nie ma w niej nic zabawnego - mówiła gość Czwórki.

***

Audycja: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Ewelina Garbicz (autorka bloga "Zielona herbata z cukrem")

Data emisji: 20.09.2022

Godzina emisji: 10.45

kd

Polecane