Sara James w amerykańskim "Mam talent". Co dotąd zaśpiewała i co zaśpiewa w finale? [ZOBACZ WIDEO]

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Sara James w amerykańskim "Mam talent". Co dotąd zaśpiewała i co zaśpiewa w finale? [ZOBACZ WIDEO]
Sara James podczas jednego z występów. Tu podczas organizowanego przez Telewizję Polską koncertu "Sylwester Marzeń z Dwójką". Foto: Łukasz Gągulski / PAP

Milion dolarów czeka na zwycięzcę siedemnastej edycji telewizyjnego show "America's Got Talent" ("AGT")! W wielkim finale jest również Polka - czternastoletnia Sara James. Główny juror konkursu - Simon Cowell - przyznał, że wokalistka jest naszym "skarbem narodowym". Przypominamy występy Sary w amerykańskiej wersji programu "Mam talent". 

  • W Polsce telewidzowie pokochali ją w telewizyjnych programach "The Voice Kids" i "Szansa na sukces"; europejscy widzowie docenili ją za udział w konkursie Eurowizja Junior, a amerykańska publiczność kibicuje jej w finale amerykańskiego show "Mam talent" ("America's Got Talent"). 
  • W amerykańskim show, podczas castingów, wykonała piosenkę Billie Eilish i od razu zapewniła sobie miejsce w półfinale. Juror konkursu - Simon Cowell - od razu wcisnął tak zwany "złoty przycisk", który gwarantuje awans w programie. 
  • W półfinale Sara James zaśpiewała z kolei piosenkę z repertuaru Eltona Johna. 
  • Wielki finał już w nocy z wtorku na środę, wyniki zostaną ogłoszone dobę później. 

Sara podczas castingów do programu ("America's Got Talent") zaśpiewała piosenkę "Lovely" z repertuaru Billie Eilish i od razu awansowała do półfinału. "Wzruszyłem się [...]. Masz dopiero 14 lat i czułaś ogromną presję, aby sprostać temu zadaniu. Wybór piosenki był genialny. Sprawiłaś, że ten utwór brzmiał, jakby był twój" - powiedział juror i producent muzyczny Simon Cowell, który dzięki "złotemu przyciskowi" na etapie castingów dał Sarze awans bezpośrednio do półfinału. "To był zwycięski występ. Twój wygląd, głos i talent jest na miarę gwiazdy" - skomentował inny juror, Howie Mandel. Heidi Clum dodała z kolei, że na scenie stoi przed jurorami prawdziwa gwiazda. 

Sara poza wielkimi komplementami Simona Cowella usłyszała także, że "nie było idealnie, ale ma w sobie prawdziwy błysk gwiazdy". 

ZOBACZ WIDEO - pierwszy występ w programie / piosenka Billie Eilish "Lovely" 

Źródło: serwis YouTube.com / oficjalny kanał amerykańskiej wersji programu "Mam talent"  


W półfinale było równie spektakularnie. Po wykonaniu piosenki "Rocket Man" z repertuaru Eltona Johna Sara James dostała kilkuminutowe owacje widowni i jurorów. Wówczas Simon Cowell znów powiedział o genialnym wyborze utworu: "Sprawiłaś, że wyglądało to, jakby to była Twoja piosenka". Dodał też, że Elton John powinien w mediach społecznościowych "podać dalej" wykonanie Sary. Pozostali jurorzy dodali, że Sara James jest już prawdziwą supergwiazdą. 


Czytaj także: 

ZOBACZ WIDEO - półfinałowy występ w programie / piosenka "Rocket Man" Eltona Johna

Źródło: serwis YouTube.com / oficjalny kanał amerykańskiej wersji programu "Mam talent"  


Piosenki w programie ocenia czteroosobowe jury: producent wykonawczy Simon Cowell, modelka Heidi Klum, komik Howie Mandel oraz aktorka Sofia Vergara. Prowadzącym show jest Terry Crews

Przed Sarą James, która dotarła teraz do finału siedemnastej edycji show - w czternastej edycji programu wystąpił również gitarzysta Marcin Patrzałek z Kielc, awansując wówczas do półfinału. Program jest nadawany od 21 czerwca 2006 roku, a zwycięzcami show zostali (znani głównie za oceanem) m.in. piosenkarka Bianca Ryan czy piosenkarz Kevin Skinner. Wśród jurorów występowali wcześniej także Brytyjka Sharon Osbourne, organizatorka rockowego festiwalu muzycznego Ozzfest, brytyjski dziennikarz i prezenter telewizyjny Piers Morgan czy amerykański aktor i piosenkarz David Hasselhoff

Mam talent show

Tegoroczna edycja programu ("The America's Got Talent" Live Shows) rozpoczęła się 9 sierpnia i trwa pięć tygodni. To łącznie 55 występów na żywo. W każdy wtorek widzowie mogą głosować na swoje ulubione wykonanie tygodnia, a wyniki zostają podawane podczas środowych koncertów na żywo. Tylko dwóch najlepszych wykonawców z największą liczbą głosów w poszczególnych odcinkach przeszło dotąd do finałowej rozgrywki, która odbędzie się 13 września. Główną nagrodą w konkursie jest milion dolarów amerykańskich i występ na scenach Las Vegas Strip, gdzie śpiewały też Cher, Céline Dion i Mariah Carey. 

Do finału, obok Sary James, zakwalifikowali się również: hiszpańska komiczka Celia Munoz, grupa taneczno-akrobatyczna Majowie (Mayyaas), gimnastyczka i tancerka Kristy Sellars, tercet muzyczny Metafizyka, komik Mike E. Winfield, iluzjonista Nicolas Ribs, iluzjonista Yu Hojin, zespół muzyczny Chapel Hart, zespół country Drake Milligan, saksofonista Avery Dixon. Warto dodać, że w dotychczasowych 16 edycjach sześciokrotnie wygrywali wokaliści. 

"America's Got Talent" - gdzie oglądać? Jak głosować? 

Finał siedemnastego sezonu amerykańskiego talent show odbędzie się 13 września (w nocy z 13 na 14 września czasu polskiego), natomiast wyniki i zwycięzcę całego programu poznamy następnego dnia, 14 września (dokładnie w nocy z 14 na 15 września czasu polskiego).

Głosowanie w konkursie trwa od wtorku (od godziny 20 tamtejszego czasu) i kończy się w środę o godzinie 7 rano. Każdy widz może oddać 10 głosów przez aplikację programu AGT lub poprzez stronę nadawcy - stację NBC. 

Na razie finałowa piosenka Sary jest owiana tajemnicą, choć co nieco młoda wokalistka zdradza w swoich mediach społecznościowych:  

Sara James rok temu (w 2021 roku) nagrała płytę "Jak co roku" i wydała dotąd dziewięć singli: "Czarny młyn" (2021), "Ktoś" (2021), "Jak co roku" (2021), "Lecę" (2022), "Nie jest za późno" (2022), "Na sam szczyt" (2022), "Magia jest w nas" (2022), "Moja fala" (2022) i "Taka sama" (2022).  

Drogę Sary do amerykańskiego "Mam talent" zobaczysz TUTAJ

oprac. rk 

Polecane