"Love Story" i nie tylko. O filmach i muzyce filmowej

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
"Love Story" i nie tylko. O filmach i muzyce filmowej
zdj.ilustracyjneFoto: Shutterstock/carlos castilla

Agata Steczkowska i jej gość Katarzyna Maślińska-Jęczeń opowiadają o filmach, a opowieści towarzyszą muzyczne motywy z filmów, zaprezentowane w aranżacji na fortepian. 

Posłuchaj

"Love Story" i nie tylko. O filmach i muzyce filmowej (Jedynka/Mój świat dźwięków)
+
Dodaj do playlisty
+

- Film "Love Story" z 1970 roku to klasyk dramatu - mówi Katarzyna Maślińska-Jęczeń. - Opowiada o historii miłości młodych ludzi: chłopca z dobrego, bogatego domu, studiującego na Harvardzie, oraz młodej, ubogiej dziewczyny, która w przeciętnym college’u studiuje muzykę klasyczną - kontynuuje gość Agaty Steczkowskiej.

Jennifer i Olivier

Film był bardzo popularny w latach 70. - Oglądały go chyba przede wszystkim dziewczyny we wszystkich krajach świata, gdziekolwiek film był dostępny (...). Po jego emisji wiele dzieci otrzymało imiona bohaterów - Jennifer i Oliver (...). Rodzice chłopca nie zgadzają się na ten związek. Mają inne plany wobec syna, starają się wymusić na nim rezygnację z miłości przez odcięcie go od finansowania kolejnych etapów studiów. Żeby być razem i poradzić sobie w życiu dziewczyna idzie do pracy, utrzymuje ich. Wiodą szczęśliwe życie, pomimo odcięcia do gotówki, są szczęśliwi, ale w pewnych okolicznościach chłopak dowiaduje się, że dziewczyna jest śmiertelnie chora. Ukrywa to przed nią, stara się prowadzić normalne życie i nie dać jej poznać, że umiera - opowiada gość radiowej Jedynki.

W trakcie audycji usłyszeliśmy tematy z filmów "Love Story", "Lista Schindlera""Dziecko Rosemary""Śniadanie u Tiffany'ego".

Czytaj również:


***

Tytuł audycji: Mój świat dźwięków 

Prowadziła: Agata Steczkowska

Data emisji: 8.09.2022, 21.09.2022

Godzina emisji: 0.11

djr

Polecane