Dopłaty do źródeł ciepła. Schreiber o poprawkach Senatu: opozycja proponuje wszystko wszystkim

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail

– Nie odrzucamy a priori żadnej z senackich poprawek, natomiast zazwyczaj propozycje Senatu są mało rozsądne – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia Łukasz Schreiber, przewodniczący Stałego Komitetu Rady Ministrów. W ten sposób odniósł się do postulowanych przez izbę wyższą zmian w ustawie o dodatkach do ogrzewania.

Ustawa o wsparciu odbiorców ciepła wraca do Sejmu z senackimi poprawkami. Senat chce rozszerzenia wsparcia na gospodarstwa domowe ogrzewające się energią elektryczną oraz o małe i średnie przedsiębiorstwa. Postulaty zdominowanej przez opozycję izby wyższej skomentował na antenie radiowej Trójki Łukasz Schreiber.

– Przyjrzymy się tym poprawkom, nie odrzucamy a priori żadnego z założeń – powiedział polityk, zastrzegając jednak, że "zazwyczaj propozycje Senatu są mało rozsądne". Jak stwierdził, "Senat proponuje wszystko wszystkim". Zwrócił przy tym uwagę, że "każde dodatkowe środki zapewne będą wpływały na wyższą inflację".

Polska proponuje zamrożenie ETS

Pytany o unijną politykę energetyczną, odniósł się do zaleceń ws. oszczędzania energii. – Nie mamy na tę chwilę planu, by je wdrażać. Być może rząd wprowadzi własne zalecenia – powiedział. Dodał przy tym, że jeżeli takie wytyczne miałby się pojawić, to "w pierwszej kolejności będą one dotyczyć administracji rządowej i samorządów".

Posłuchaj

13:37
Łukasz Schreiber o dopłatach do źródeł ciepła (Salon polityczny Trójki)
+
Dodaj do playlisty
+

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Beata Michniewicz
Gość: Łukasz Schreiber (przewodniczący Stałego Komitetu Rady Ministrów)
Data emisji: 8.09.2022 
Godzina emisji: 8.45

kp

Polecane