Dbajmy o swoje usta! Apel zarówno do pań, jak i panów

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Dbajmy o swoje usta! Apel zarówno do pań, jak i panów
Czerwieni kobiety używają, kiedy chcą się poczuć pewnieFoto: Shutterstock/Inara Prusakova

Jak zadbać o usta? Co zrobić, aby były piękne i je uwydatnić? Taka informacja bardzo się przyda, szczególnie że sobota 3 września to Dzień Pomalowanych Ust. Nie jest to wiedza tajemna, jednak trendy w tej kwestii także się zmieniają...

  • Usta powinny być nawilżone: to zapobiega ich łuszczeniu się i pękaniu
  • Czerwień jest najczęściej używanym kolorem szminki

Przede wszystkim nawilżenie

Intensywnie czerwone usta: obok takich ust nie tylko mężczyźni na pewno nie przejdą obojętnie. – Czerwień to kolor wyzywający, ale jest to też kolor, którego kobiety używają, kiedy chcą się poczuć pewnie – tłumaczy Marta Jędrys, makeupistka. – Obecnie mamy trendy naturalnego make-upu, naturalnych ust. Bardzo powinniśmy dbać o usta: nie tylko, by miały piękny kolor, ale przede wszystkim, aby były nawilżone. Do tego są konieczne balsamy bądź błyszczyki – wskazuje.

Miód i olejki konopne

– Malując usta, przede wszystkim je nawilżamy, żeby nie były spierzchnięte. Do tego mogą nam służyć różne pomadki na bazie oleju rycynowego. Możemy też używać masła shea – mówi Trójkowy gość. – Jeżeli nic nie mamy, na pewno w domu znajdzie się miód, który doskonale działa nawilżająco. Możemy też zrobić pilling ust z miodu i cukru. Cukier szybko się rozpuści, ale dzięki temu szybko nawilżymy usta – tłumaczy.

– Przede wszystkim do lamusa odchodzą pomadki matowe, długotrwałe, które wręcz wżerają się w wargi. Nie jest to ładne: usta nie wyglądają soczyście – wyjaśnia Marta Jędrys i jako wzór przywołuje hollywoodzkie gwiazdy, a przede wszystkim Angelinę Jolie. Wskazuje również, że ostatnio wśród panów bardzo modne zrobiły się pomadki do ust na bazie oleju konopnego. – Bardzo dobrze nawilżają usta, polecam – przyznaje.

Przeczytaj także


Posłuchaj

6:34
Dziś jest Dzień Pomalowanych Ust (Bed and breakfest/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

***

Audycja: Bed and breakfast
Prowadzący: Piotr FiranRaf Uzar
Data emisji: 3.09.2022
Godzina emisji: 7.24

pr

Polecane