We wrześniu pobiegnij w Poznaniu

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
We wrześniu pobiegnij w Poznaniu
W Poznaniu możemy pobiec na dystansie tzw. królewskiej mili Foto: Shutterstock.com/HUAJI

Wrzesień to miesiąc, w którym odbywa się najwięcej imprez biegowych. O "1 mili" mówiliśmy już nie raz. Tym razem Magda Sołtys opowiada, co nowego czeka na biegaczy 25 września w Poznaniu.

– Oprócz naszego królewskiego dystansu, czyli jednej mili (1609 metrów), możecie się też ścigać na 5 kilometrów. Wprowadziliśmy nowy dystans "Lekka piątka". Jest lekka, bo dedykujemy ją rekreacyjnym biegaczom. Każdy może się tutaj sprawdzić. Trasa jest bardzo piękna  mówi rozmówczyni Krzysztofa Łoniewskiego w audycji "Biegam, bo lubię".

Start na dawnym stadionie Golęcin

Bieg rozpoczyna się na stadionie Golęcin (dawniej Olimpii).  Wybiegamy ze stadionu i robimy pętlę po zielonych alejkach wokół jeziora Rusałki. Przepiękna bita droga, prosta, szeroka, po płaskim, więc każdy da radę tam przebiec  podkreśla Magda Sołtys. Bieg również kończy się na stadionie, więc można się ścigać.  Te 400 metrów, przy mocnym aplauzie kibiców, to naprawdę daje 100 punktów do mocy  dodaje gość Trójki. 

Impreza dla całej rodziny

Jak dodaje gość audycji, następnie odbywają się biegi dzieci.  Po "Lekkiej piątce" przez pięć godzin biegają dzieciaki od 3. do 15. roku życia na różnych dystansach. Na trasie biegu znajduje się wielkie miasteczko sportowe dla rodzin. W trakcie imprezy organizowane są różne atrakcje dla dzieciaków: foodtrucki, leżaki, piknik. Później odbywa się bieg "1 mila", a wieczorem sztafety. – Potrzebna jest czwórka biegowych znajomych. Biegamy przy jupiterach, przy mocnej muzyce, z komentarzem na żywo Tomka Smokowskiego, więc atmosfera jest naprawdę nieziemska  podsumowuje Magda Sołtys.

   

Ponadto w audycji:

  • Igor Błachut o wychowaniu fizycznym dzieci i zaletach orientacji sportowej.

 

Posłuchaj

3:43
Wrześniowy bieg "1 mila" w Poznaniu (Biegam, bo lubię/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+
  

***

Tytuł audycji: Biegam, bo lubię
Prowadzi: Krzysztof Łoniewski
Data emisji: 1.09.2022
Godzina emisji: 11.18

kt/mk

Polecane