Opowiastki muzyczne. Nowy projekt Agaty Steczkowskiej

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Opowiastki muzyczne. Nowy projekt Agaty Steczkowskiej
W trakcie wakacji Agata Steczkowska stworzyła nowy projekt muzycznyFoto: Wojciech Kusiński/PR

W pierwszym po wakacyjnej przerwie wydaniu audycji "Mój świat dźwięków" Agata Steczkowska zaprezentowała słuchaczom swój nowy projekt artystyczny. W czwartek mogliśmy przenieść się w świat opowiastek muzycznych.

Efektem wakacyjnej pracy jest album "Opowiastki muzyczne. Kompozycje instrumentalne Agaty Steczkowskiej". Autorka mówi, że w skrócie można opisać wydawnictwo jako "utwory bajkowego świata dźwięków i marzeń sennych, które znakomicie wyciszają i rozluźniają, zapraszając kolorowe sny". - Świat teraz jest taki szybki, zawsze jest tak głośno. Czasami warto tak po prostu sobie usiąść i rozluźnić. Pomyśleć sobie o czymś zaczarowanym i wejść w świat swojego dzieciństwa - zachęca Agata Steczkowska.

Współpraca na odległość

W pracę nad projektem zaangażowali się Piotr Nowotnik i Grzegorz Daroń. - To są naprawdę wspaniali ludzie i znani na całym świecie muzycy. To było dla mnie niezwykłe przeżycie, że mogłam znowu z nimi zagrać, tym razem trochę wirtualnie. Zwykle spotykamy się na koncertach i nam się świetnie gra. Spotykamy się w różnych konfiguracjach: czasami we dwójkę, czasami w trójkę, a czasami w dziesięć osób. Ale zawsze nam się świetnie współpracuje - mówi twórczyni "Opowiastek muzycznych".

Czytaj również:

Grzegorz Daroń komponuje muzykę do filmów fabularnych i dokumentalnych, a także seriali i programów telewizyjnych oraz przedstawień. Jest również autorem piosenek i producentem płyt, który koncertował na całym świecie. Współpraca nad projektem przebiegała w sposób cyfrowy. Grzegorz Daroń zaangażował się w powstanie trzech utworów na albumie. - Proces twórczy tego projektu przebiegał w taki sposób, że ja nagrywałam swoje kompozycje na fortepianie, wiolonczeli, syntezatorach i na strunach od fortepianu. Wtedy niektóre z nich wysyłałam do Grzegorza. I porozumiewaliśmy się drogą elektroniczną, abym mogła mu opowiedzieć, co ja czuję, jakie sobie wyobrażam instrumenty i na czym to ma polegać. Ale jednocześnie dawałam mu swobodę twórczą - opowiada Agata Steczkowska.

Drugi z udzielających się przy projekcie artystów, Piotr Nowotnik, na co dzień mieszka w Australii. Od ponad dwóch dekad tworzy muzykę dla teatrów i filmu. Jego kompozycje są wykonywane w wielu krajach, a część napisanych przez niego utworów znajduje się w zbiorach australijskiej biblioteki narodowej. W ramach prac nad "Opowiastkami muzycznymi" zaaranżował część utworów skomponowanych przez Agatę Steczkowską, które weszły w skład projektu.


Posłuchaj

46:51
Muzyczne opowiastki Agaty Steczkowskiej (Mój świat dźwięków/Jedynka)
+
Dodaj do playlisty
+

 

***

Tytuł audycji: Mój świat dźwięków 

Prowadziła: Agata Steczkowska

Data emisji: 01.09.2022

Godzina emisji: 0.11

qch

Polecane