Początek nowego wieku i zagraniczne inspiracje. Ars Latrans Orchestra z nowym albumem

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Początek nowego wieku i zagraniczne inspiracje. Ars Latrans Orchestra z nowym albumem
Piotr Wykurz z Ars Latrans Orchestra i Ula Kaczyńska Foto: Polskie Radio

Muzyczne historie zainspirowane duchem lat 2000 oraz twórczością zagranicznych gwiazd - tak zapowiada się najnowszy album "Y2K" Ars Latrans Orchestry. - Cała wersja muzyczna tego okresu była bardzo specyficzna. (...) My akurat na tej płycie poszliśmy w inspiracje zagraniczne z tamtych lat, czyli m.in. twórczością Justina Timberlake’a czy Britney Spears - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Piotr Wykurz z Ars Latrans Orchestra.

Autorski projekt muzyczny 

Ars Latrans Orchestra to autorski projekt muzyczny tworzony specjalnie na organizowany przez Stowarzyszenie ARS LATRANS, interdyscyplinarny festiwal sztuki. Każdego roku kolektyw zaprasza do współpracy kilkunastu muzyków, którzy wspólnie komponują utwory inspirowane tematem festiwalu. 

- Z ramienia stowarzyszenia powstał Ars Latrans Orchestra, która każdego roku przygotowuje muzykę i utwory na temat danej edycji i już kilka takich mieliśmy, zaczynając od lat 80. gdzie graliśmy covery - mówi na antenie Programu 1 Polskiego Radia Piotr Wykurz z Ars Latrans Orchestra.

W poprzednim roku artyści wzięli na warsztat emocje rodzące się w obliczu miłości. - Zrobiliśmy całą płytę ze swoją autorską muzyką o miłości, jak my to widzimy - podkreśla gość Jedynki. 

źródło: Ars Latrans/Youtube 

Nowy album

Album "Y2K" to materiał przesiąknięty duchem lat 2000. Osiem utworów zabiera słuchaczy w nostalgiczną podróż do czasów przepełnionych kolorami i beztroską. - Dla nas wszystkich jest to także okres  dzieciństwa, do którego wracamy. Jest trochę nostalgia, trochę tęsknota za tymi czasami, w których robiliśmy to co chcieliśmy, nie mieliśmy pracy, obowiązków. Te czasy kojarzą nam się z luzem  - podkreśla Piotr Wykurz. 

Taneczne brzmienia w singlu "Charli" 

"Charli" to trzeci singiel promujący nadchodzącą płytę. Utwór opowiada o miłosnym szaleństwie, byciu czyimś fanem, idealizowaniu gwiazdy, fascynacji i obsesji. To także piosenka o spełnieniu swoich marzeń i w końcu byciu sam na sam z osobą, o której przez tak długi czas się marzyło.

Muzycznie piosenka zanurza słuchacza w charakterystycznych, tanecznych brzmieniach lat '00. - Zrobiliśmy ten utwór w klimacie lat 2000, ale mówimy o czymś bardzo teraźniejszym, o takiej osobie jak Charli XCX, czyli jednej z najbardziej rozpoznawalnych gwiazd muzyki popularnej. Cały czas się tym bawimy - przyznaje gość Jedynki. 

 źródło: Ars Latrans/Youtube 

Jak podkreśla Piotr Wykurz nie było założenia, żeby wydawać płytę z roku na rok. - To jest duże przedsięwzięcie, zwłaszcza, że każdy z artystów ma swoje projekty solowe i to zabiera mnóstwo czasu, więc nie zakładaliśmy, że zrobimy płytę - przyznaje muzyk. - Jednak jak te piosenki zaczęły tak "wylatywać" to stwierdziliśmy, że jak mamy osiem utworów, to wydamy coś ekstra - dodaje. 

Posłuchaj

13:33
Ars Latrans Orchestra zapowiada nową płytę (Muzyczna Jedynka)
+
Dodaj do playlisty
+

 

Czytaj również: 

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Ula Kaczyńska

Gość: Piotr Wykurz (Ars Latrans Orchestra)

Data emisji: 1.09.2022 r. 

Godzina emisji: 14.28

mat. prasowe/ans

Polecane