Nowy projekt Stokłosa Collective. "Będą rockowi wokaliści, ale i popowi, jazzowi i klasyczni"

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Nowy projekt Stokłosa Collective. "Będą rockowi wokaliści, ale i popowi, jazzowi i klasyczni"
Paweł Sztompke w "Muzycznej Jedynce" rozmawiał z Janem StokłosąFoto: Karolina Stanczewska/PR

- To pierwszy singiel z projektu, który teraz ruszam ze swoim zespołem Stokłosa Collective - mówi w Programie 1 Polskiego Radia o utworze "Zawsze i wszędzie" Jan Stokłosa. Popularny kompozytor, dyrygent i multiinstrumentalista zaprosił do jego zaśpiewania Łukasza Drapałę, zaś bazą do powstania tego singla był wiersz Zygmunta Krasińskiego.

"Stokłosa Collective Featuring" to najnowszy projekt gościa "Muzycznej Jedynki". - To będzie cykl, do którego zapraszam wokalistów z różnych rejonów. Będą to rockowi wokaliści, ale i popowi, jazzowi i klasyczni. Nie zamykam się na żadną formę. Będą to utwory pisane do wierszy nie tylko polskich, ale też zagranicznych - opowiada Jan Stokłosa.

Zygmunt Krasiński do kochanki

W przypadku singla "Zawsze i wszędzie" Jan Stokłosa bazował na wierszu Zygmunta Krasińskiego. - Ten wiersz jest wyrzutem jego miłosnych uniesień do kochanki Delfiny Potockiej w takim trochę niecodziennym, rockowym ujęciu - wyjaśnia artysta.

Utwór wykonuje Łukasz Drapała, który jako pierwszy wokalista został zaproszony do nowego projektu zespołu Stokłosa Collective. - Jest między nami chemia - przyznaje Jan Stokłosa.

Źródło: STOKŁOSA COLLECTIVE/YouTube

Krasiński, Asnyk, Norwid…

Jak zauważa Jan Stokłosa, melodia w piosence "Zawsze i wszędzie" została wykrzyczana. - To jest właśnie taki miłosny statement Zygmunta Krasińskiego - twierdzi.

Posłuchaj

7:25
Nowy projekt Stokłosa Collective. "Będą rockowi wokaliści, ale i popowi, jazzowi i klasyczni" (Muzyczna Jedynka)
+
Dodaj do playlisty
+
Najczęściej czytane

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadził: Paweł Sztompke

Gość: Jan Stokłosa (kompozytor, dyrygent, multiinstrumentalista)

Data emisji: 29.08.2022 

Godzina emisji: 14.29

DS

Polecane