Oliwia Lucedarska: Polacy są świetnymi tancerzami

 • Facebook
 • Twitter
 • Wykop
 • Mail
Oliwia Lucedarska: Polacy są świetnymi tancerzami
Oliwia LucedarskaFoto: mat. promocyjne

W Polsce mamy świetnych tancerzy, ale nasza scena muzyczna daje im niewiele możliwości – stwierdziła w "Serdecznych dźwiękach" Oliwia Lucedarska, zajmująca się zawodowo tańcem i przekazująca swą wiedzę adeptom tej sztuki.

Oliwia Lucedarska jest absolwentką AWFiS Gdańsk oraz Szkoły Muzycznej im. Kolberga w Radomiu na kierunku skrzypce. Jest też dyplomowanym trenerem tańca jazzowego (MCKiS Warszawa) i żywym dowodem na to, że tańczenie wyzwala pozytywną energię – jej rozmowę z Mateuszem Krautwurstem co chwilę przerywały salwy śmiechu.

Taneczny towar eksportowy

Taniec to jest nieodzowna część życia dla mnie i dla wielu Polaków – mówiła Oliwia, komplementując przy tym taneczne umiejętności rodaków. – Polacy są świetni w tańcu. Mamy niesamowitą scenę taneczną, coraz więcej Polaków wyrusza na podbój zagranicy. Obserwujemy ich przy takich ogromnych produkcjach, jak Janet Jackson, Jennifer Lopez, Justin Timberlake itd.

Lucedarska zauważyła jednocześnie, że polscy muzycy traktują tancerzy nieco po macoszemu. –  Wydaje mi się, że na polskiej scenie troszeczkę brakuje możliwości. Mało jest artystów, którzy zabierają tancerzy na swoje koncerty.

Tyłem do telewizora

Goszcząca w "Serdecznych dźwiękach" tancerka sama zaczynała od kopiowania ruchów podglądanych w teledyskach gwiazd światowej sceny muzycznej, nagrywanych na kasety VHS i odtwarzanych w zwolnionym tempie. – Stawałam tyłem do telewizora i uczyłam się tych wszystkich choreografii.

Dziś taniec jest osią życia Oliwii, a każda piosenka kojarzy się jej z ruchem. – Gdy słyszę jakiś utwór, od razu mam w głowie, jakby to mogło wyglądać choreograficznie – wyznała Mateuszowi Krautwurstowi.


Posłuchaj

51:17
Oliwia Lucedarska: Polacy są świetnymi tancerzami (Serdeczne dźwięki/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

 

Tłem muzycznym audycji były piosenki wybrane przez jej główną bohaterkę, kojarzące się jej z różnymi okresami w życiu. Oczywiście niemal wszystkie utrzymane były w tanecznym rytmie.

Lista utworów:

 1. Kasia Moś feat. Jarecki, KASTA & Mateusz Krautwurst – "Femme Fatale"
 2. Ariana Grande – "7 Rings"
 3. John Coltrane – "My Favorite Things"
 4. Seal – "Crazy"
 5. Usher – "Good Kisser (Disclosure Remix)"
 6. Jarecki & BRK ft. Strażak Sam (GrubSon) – "Remiza Funk"
 7. Austin Millz & Remi Wolf – "Bad Behavior"
 8. Jarecki – "Odnowa"
 9. Channel Tres feat. Tyler, The Creator – "Fuego"
 10. Tweet feat. Missy Elliott – "Oops (Oh My)"
 11. Anderson .Paak feat. Brandy – "Jet Black"
 12. Lucky Daye, Alex Isley, Masego feat. Jack Dine – "Good & Plenty"

***

Tytuł audycji: Serdeczne dźwięki
Prowadzi: Mateusz Krautwurst
Data emisji: 24.08.2022
Godzina emisji: 23.08

kc

Polecane