Nie żyje Piotr Szkudelski. Były perkusista Perfectu miał 66 lat

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Nie żyje Piotr Szkudelski. Były perkusista Perfectu miał 66 lat
Piotr Szkudelski (1955-2022)Foto: Wojciech Olkusnik/East News

W Warszawie zmarł Piotr Szkudelski, znany przede wszystkim z gry na perkusji w zespole Perfect. O śmierci 66-letniego muzyka poinformowała jego rodzina.

Piotr Szkudelski był jednym z najbardziej znanych i szanowanych perkusistów na scenie polskiego rocka. W 1980 roku, mając niespełna 25 lat, dołączył do składu grupy Perfect, w której grał przez 40 lat, aż do zakończenia działalności legendarnej formacji. Uczestniczył w nagraniu jej wszystkich płyt studyjnych, bębnił też na zdecydowanej większości koncertów zespołu.  

W artystycznym CV Szkudelskiego są też występy m.in. z grupami Dzikie Dziecko (u boku założyciela Perfectu Zbigniewa Hołdysa), Jajco i Giganci oraz Emigranci. W latach 1982-83 był członkiem projektu I Ching, grupującego czołowych polskich muzyków rockowych, związanych z takimi zespołami, jak Perfect, TSA, Porter Band, Krzak, Breakout czy Maanam. W studiu radiowej Trójki nagrali oni wspólnie awangardowy album, który stał się wielkim wydarzeniem na polskiej scenie muzycznej.

Na wiadomość o śmierci perkusisty zareagowali inni polscy muzycy, m.in. Zbigniew Hołdys, który umieścił w mediach społecznościowych bardzo lakoniczny wpis.

Piotr Szkudelski zmarł w poniedziałek nad ranem. Nie podano przyczyny jego śmierci.

kc

Polecane