Aleksandra Lisowska: maraton sprawia mi najwięcej frajdy

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Aleksandra Lisowska: maraton sprawia mi najwięcej frajdy
Aleksandra Lisowska monachijki maraton wygrała, osiągając czas 2:28:34.Foto: PAP/DPA/Marius Becker

Aleksandra Lisowska zdobyła w Monachium złoty medal mistrzostw Europy w maratonie. – To było coś fenomenalnego w moim wydaniu, nie spodziewałam się tego – mówi mistrzyni.

Pierwszego dnia lekkoatletycznych mistrzostw Europy w Monachium Aleksandra Lisowska zdobyła złoty medal. Polka dobiegła do mety w czasie 2 godz. 28 min i 38 s i wyprzedziła drugą Chorwatkę Mateę Parlov Kostro o 7 s. Polki zdobyły też brąz w klasyfikacji drużynowej maratonu. Oprócz Lisowskiej na podium stanęły także Angelika Mach i Monika Jackiewicz. 

– Wiedziałam, że to będzie mój dzień. Pierwsze kilometry były dla mnie za wolne i po prostu czekałam na to "depnięcie", dlatego ostatni odcinek biegło mi się lepiej niż początek. Na 30. kilometrze wiedziałam, że biegnę po swoje – relacjonuje sportsmenka.

 

Przeczytaj także:


– Gdy trenowałam jeszcze w Braniewie, mówiono mi, że mam predyspozycje, by biegać maratony. Już w wieku 15-16 lat słyszałam, że będę maratonką. Potwierdzały to również badania wydolnościowe. Wymagało to jednak czasu, dziś dojrzałam i wiem, że maraton sprawia mi najwięcej frajdy  dodaje biegaczka.

Jak podkreśla, "wiedziała, że przyjechała walczyć o medal, nawet o złoto". – Wiadomo jednak, w maratonie wszystko może się wydarzyć. Cieszę się, że treningi, które wykonałam, pokazały, że jestem świetnie przygotowana, że potrafię rywalizować na takiej imprezie jak mistrzostwa Europy – dodaje.

 

Ponadto w audycji:

  • Igor Błachut o najbliższych imprezach biegowych, które odbędą się nad Bałtykiem, i wrześniowych obchodach stulecia biegów na orientację.

 

Posłuchaj

3:16
Maratonka Aleksandra Lisowska o złotym medalu na mistrzostwach Europy (Biegam, bo lubię/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+
 

***

Tytuł audycji: Biegam, bo lubię
Prowadzi: Krzysztof Łoniewski
Data emisji: 18.08.2022
Godzina emisji: 11.19

mk

Polecane