Wojciech Gąssowski: podśpiewywałem z gitarą piosenki Presleya

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Wojciech Gąssowski: podśpiewywałem z gitarą piosenki Presleya
Wojciech Gąssowski i Maria SzabłowskaFoto: PRSA

Mija 45. rocznica śmierci Elvisa Presleya, zaś na ekrany wszedł właśnie film w reżyserii Baza Luhrmanna poświęcony temu legendarnemu artyście. Wpływ, jaki Elvis Presley wywarł na światową muzykę, nie podlega dyskusji. - W latach naszej młodości był niesamowitym idolem - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Wojciech Gąssowski, wokalista zwany polskim Elvisem.

Elvis Presley w latach naszej młodości był niesamowitym idolem - mówi Wojciech Gąssowski, wokalista zwany polskim Elvisem. - Nie wiem, do kogo dzisiaj można byłoby go porównać, może kiedyś do Michaela Jacksona, parę lat temu. To było coś niesamowitego: na całym świecie niesamowita kariera, chociaż nigdzie na świecie nie występował - zaznacza gość radiowej Jedynki.

Był idolem na całym świecie

- Był tylko w Niemczech w czasie służby wojskowej, a "Pułkownik" Parker trzymał go tak, żeby nie wyjeżdżał za granicę - ciągnie opowieść Wojciech Gąssowski. - Nigdzie nie wyjeżdżał, chociaż proponowano mu niesamowite pieniądze. No ale tak się stało i trudno. Muzyka jego docierała natomiast wszędzie. Na całym świecie był idolem, tak samo w Polsce - podkreśla gość Programu 1 Polskiego Radia.

[Baz Luhrmann’s ELVIS | Official Trailer; źródło: YouTube; kanał: Warner Bros. Pictures]

Na początek "Love Me Tender"

Wojciech Gąssowski jest sympatykiem i znawcą twórczości Elvisa Presleya. - Zastanawiałem się dzisiaj, jak to by było, gdybym nie zaczął jako młody chłopiec słuchać muzyki rockandrollowej, a przede wszystkim Presleya - mówi gość audycji. - Pierwsze piosenki, które zacząłem sobie podśpiewywać, grając na gitarze, to były piosenki Elvisa Presleya. A pierwszą piosenką, jaką zaśpiewałem przed publicznością, była "Love Me Tender". Było to w kawiarni "Kongresowa", gdy przyjechali do Warszawy Czerwono-Czarni, którzy szukali młodych talentów - opowiada Wojciech Gąssowski. 


[Elvis Presley - Are You Lonesome Tonight? (Black Leather Sit-Down Show #2); źródło: YouTube; kanał: Elvis Presley]

Posłuchaj

25:24
Wojciech Gąssowski, "polski Elvis", o swojej działalności i Elvisie Presleyu (Muzyczna Jedynka)
+
Dodaj do playlisty
+
Najczęściej czytane

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadziła: Maria Szabłowska

Gość: Wojciech Gąssowski (wokalista)

Data emisji: 16.08.2022 

Godzina emisji: 14.22

djr

Polecane