XXI Podlasie Jazz Festiwal. "Od lat występujemy z gwiazdami polskiego jazzu"

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
XXI Podlasie Jazz Festiwal. "Od lat występujemy z gwiazdami polskiego jazzu"
Plakat wydarzenia Foto: mat. promocyjne

Już niebawem będzie miała miejsce 21. edycja jednego z najciekawszych i najpopularniejszych festiwali jazzowych we wschodniej Polsce - Podlasie Jazz Festiwal. - Od lat występujemy z gwiazdami polskiego jazzu, m.in. z Janem Ptaszynem Wróblewskim, z którym nagraliśmy wiele płyt - mówi na antenie radiowej Jedynki Jarosław Michaluk, dyrektor artystyczny festiwalu. Program 1 Polskiego Radia objął patronat nad wydarzeniem. 

  • XXI Podlasie Jazz Festiwal odbędzie się w dniach 20-21 sierpnia 2022 r. w Amfiteatrze w Białej Podlaskiej.
  • Festiwal otworzy koncert zespołu Bialskie Jazz Trio, które w tym roku świętuje 35-lecie działalności. 
  • W programie nie zabraknie utworów z repertuaru Czesława Niemena. 

Festiwal od wielu lat cieszy się nieprzerwanie dużym zainteresowaniem wśród wielbicieli jazzu. Występowali na nim znakomici polscy artyści oraz międzynarodowe gwiazdy ze Stanów Zjednoczonych, Europy Zachodniej, Ameryki Południowej, Indonezji, a także Białorusi, Ukrainy, Bułgarii. 

- Staram się co roku zapraszać artystów najwyższej próby, jest również miejsce dla młodych artystów, którzy już mają jakieś sukcesy na koncie i którzy prezentują wysoki poziom - podkreśla Jarosław Michaluk, dyrektor artystyczny festiwalu. 

21. edycję przeglądu otworzy zespół Bialskie Jazz Trio. - Od 35 lat tworzymy zespół i w związku z jubileuszem wystąpimy jako pierwsi, rozpoczynając tegoroczną odsłonę festiwalu - przyznaje Michaluk. 

Andrzej Jagodziński i Trio Bach 

- Wystąpi wybitne Trio Andrzeja Jagodzińskiego, które gościło u nas wiele lat temu, w 2009 roku, z programem chopinowskim i ten koncert odniósł wielki sukces. Było bardzo duże zainteresowanie publiczności i myślę, że w tym roku będzie podobnie - zapowiada gość Jedynki. - W tym roku program będzie obejmował muzykę z ostatniej płyty Andrzeja Jagodzińskiego "Bach", czyli utwory najznakomitszego przedstawiciela muzyki barokowej Jana Sebastiana Bacha w opracowaniach jazzowych - opowiada. 


Posłuchaj

40:53
Przed nami XXI odsłona Podlasie Jazz Festiwal (Tu jest muzyka/Jedynka)
+
Dodaj do playlisty
+

 

"Marek Bałata/Niemen - wspomnienie" 

W sobotę, 22 sierpnia, będzie miał również miejsce koncert piosenek i wierszy Czesława Niemena, na sekcję jazzową i kwartet smyczkowy w pięknej interpretacji, wzbogaconej improwizacjami wokalnymi i instrumentalnymi. - Utwory z repertuaru Czesława Niemena przedstawi nam znakomity krakowski wokalista Marek Bałata. Jest to projekt, w którym będziemy mogli usłyszeć najbardziej znane utwory z repertuaru Niemena, m.in. "Dziwny jest ten świat", "Wspomnienie", "Com uczynił", "Sen o Warszawie" czy "Pod papugami" - podkreśla gość Jedynki. 

Jak dodaje dyrektor artystyczny, podczas koncertu wystąpi gość specjalny. -Będzie nim basista legendarnego zespołu "Akwarele" Paweł Brodowski, redaktor naczelny miesięcznika "Jazz Forum". Podczas koncertu będzie opowiadał o Czesławie Niemenie - słyszymy w audycji. 

Czytaj również: 

***

Tytuł audycji: Tu jest muzyka 

Prowadził: Marcin Kusy 

Gość: Jarosław Michaluk (dyrektor artystyczny Podlasie Jazz Festiwal)

Data emisji: 15.08.2022 r. 

Godzina emisji: 20.13

ans


Polecane