Joanna Kulig na premierze filmowej: strasznie się stęskniłam

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Joanna Kulig na premierze filmowej: strasznie się stęskniłam
Joanna KuligFoto: Kathy Hutchins / shutterstock

Nominowana do Oscara "Zimna wojna" Pawła Pawlikowskiego pomogła Joannie Kulig w rozpędzeniu jej międzynarodowej kariery. Niedawno aktorka zagrała pierwszoplanową rolę w serialu "The Eddy" w reżyserii Damiena Chazelle. Teraz na ekrany polskich kin wchodzi komedia, w której wcieliła się w jedną z głównych ról. Film "Każdy wie lepiej" doczekał się już swojej premiery, a Joanna Kulig opowiedziała w Trójce o planach na najbliższy czas.

"Każdy wie lepiej" to nowa polska komedia z udziałem m.in. Joanny Kulig, Michała Czerneckiego i Andrzeja Seweryna. Obraz opowiada historię zakochanej pary, która staje się celem intrygi najbliższych. Związek zostaje wystawiony na próbę, gdy zaczynają się do niego wtrącać rodzice oraz byli partnerzy. 

– Nie wiem, czy ta rola była pisana z myślą o mnie. Pamiętam, że to był pierwszy lockdown. Byliśmy wtedy na wsi pod Krakowem. Zadzwonił do mnie Krzysiek Rak i mówi: "Asia, chciałbym, żebyś zagrała w mojej nowej komedii. Wyślę ci scenariusz". Nie wierzyłam, że tak szybko zaczniemy. Zdjęcia rozpoczęliśmy tuż po lockdownie. Obawialiśmy się, czy nikt nie zachoruje. Na szczęście to się udało. Skończyliśmy pracę szczęśliwie. To było dwa lata temu, a teraz jesteśmy na premierze. Cieszę się, bo wiem, jak teraz jest z kinem i premierami. Mam nadzieje, że ludzie będą chcieli zobaczyć naszą komedią. Film porusza przecież ważny temat, a rodzin patchworkowych w Polsce jest coraz więcej – mówiła w Trójce Joanna Kulig. 

Powrót do polskiego kina?

Ryszard Jaźwiński zapytał aktorkę, czy najnowszą komedią planuje wrócić do polskiego kina?  Trudno jest przewidzieć, jak będzie. Czasy są bardzo specyficzne. Kręciłam w Paryżu, w Warszawie,  potem Londynie, a teraz znów jestem tutaj. Zobaczymy, jak to wszystko będzie się układało. Nie mam takiego rozgraniczenia – powiedziała.  Cieszę się z tego momentu, dawno nie byłam na premierze. Przyszło wielu znajomych ludzi, a ja strasznie się stęskniłam – dodała. 

Jakie są nadchodzące plany filmowe Joanny Kulig? – Czytam kolejne scenariusze. Jednak lato i wczesną jesień chciałbym spędzić z Jasiem i z rodziną. Nie mogłam zejść z adrenaliny. Agata Kulesza mówiła mi kiedyś, że jak to się nie udaje, to należy myć okna i smażyć placki. Dlatego właśnie teraz szoruję podłogi i sprzątam. Robię normalne rzeczy domowe i funkcjonuję nie tylko w roli – przyznała. 

Posłuchaj

1:43:21
Joanna Kulig w komedii "Każdy wie lepiej" (Trójkowo, filmowo)
+
Dodaj do playlisty
+

 

Najczęściej czytane

Joanna Kulig to polska aktora filmowa, teatralna i telewizyjna. Jest dwukrotną laureatką Orła, została także nagrodzona Europejską Nagrodą Filmową. Do rozwoju jej międzynarodowej kariery znacząco przyczyniła się nominacja do Oscara filmu "Zimna wojna", w którym aktorka wcieliła się w jedną z ról.

***

Tytuł audycji: Trójkowo, filmowo
Prowadzi: Katarzyna Cygler
Autor rozmowy: Ryszard Jaźwiński
Data emisji: 12.08.2022
Godziny emisji: 13.07, 14.08

Polecane