Trójkowy Rajd Rowerowy w Białymstoku [POSŁUCHAJ]

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Trójkowy Rajd Rowerowy w Białymstoku [POSŁUCHAJ]
Dariusz Urbanowicz i Piotr Firan w plenerowym studiu Trójki w BiałymstokuFoto: PR

Zakończył się trzeci odcinek Trójkowego Rajdu Rowerowego. Niestrudzony Dariusz Urbanowicz dotarł do Białegostoku. O przygodach, które spotkały go na trasie oraz o specyfice i historii miasta, w którym gościł Pogram 3 Polskiego Radia, usłyszeliśmy w specjalnej audycji "Zapraszamy na weekend" nadanej wprost z plenerowego studia Trójki. 

Dariusz Urbanowicz dotarł do stolicy Podlasia. Dziennikarz wystartował w czwartek, 11 sierpnia, a w piątkowe przedpołudnie dotarł do Białegostoku. – Nie był to łatwy etap. W zamyśle podzieliłem go na dwie części: do Janowa i od Janowa. Dołączyli do mnie trzej kolarze, którzy towarzyszyli mi przez pewien odcinek. Gdy ich odprowadziłem, przyszedł jednak kryzys. Przede wszystkim bardzo zmarzłem. Przez cztery godziny jechałem w silnym deszczu i zaczęło mi brakować energii. Gdy ona się wyłącza, to tak, jakby światło nam zgasło. Nie miałem siły, by przebrać nogami. Taki stan mi się nasilał, również w momencie, gdy pocałowałem klamkę na dwóch przeprawach promowych. To wywołało szereg decyzji o skracaniu trasy. Jeśli ktoś śledził mnie w aplikacji, mógł być zawiedziony, że nie jadę po planowanym śladzie. Wynikało to z tego, że bardzo chciałem zdążyć na audycję – relacjonował Dariusz Urbanowicz po przybyciu na metę trzeciego odcinka Trójkowego Rajdu Rowerowego. 

"


Widzi.Misie

W oczekiwaniu na przyjazd dziennikarza Paweł Turski i Piotr Firan zaprosili słuchaczy Trójki na mały spacer po Białymstoku. Jedną z najnowszych atrakcji są Widzi.Misie. To pomniki misiów rozstawione po całym mieście. Nowa atrakcja miasta nawiązuje do popularnego mitu, że w Białymstoku i na Podlasiu chodzą niedźwiedzie. Co sądzą o nich mieszkańcy  sprawdzał Paweł Turski. 

Posłuchaj

4:06
Widzi.Misie w Białymstoku (Zapraszamy na weekend/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

 

Nie tylko miasto. Tereny zielone na Podlasiu

– Jeśli chodzi o Białystok, polecam wybrać się w sąsiedztwo Pałacu Branickich, do parku przy Teatrze Dramatycznym. Można pojechać tam rowerem lub pójść pieszo. Jeśli zdecydujemy się na wycieczkę jednośladem, dalej możemy przejechać w kierunku Parku Planty. Są tam piękne fontanny i czyste powietrze, każdy odpocznie więc psychicznie – zaznaczyła Agnieszka Siewiereniuk-Maciorowska, zastępca redaktora naczelnego "Kuriera Porannego".

– Po wycieczce po terenach zielonych można trasami rowerowymi wyjechać w prawie każdym kierunku, czyli do Wasilkowa lub centrum turystycznego w Świętej Wodzie  to miejsce ważne zarówno dla katolików, jak i prawosławnych. Osobom spragnionym widoków polecam również trasę Green Velo. W województwie podlaskim mamy jej najdłuższy odcinek – zaznaczyła gość Trójki.

Posłuchaj

5:01
Nie tylko miasto. Tereny zielone na Podlasiu (Zapraszamy na weeked/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

Posłuchaj

5:36
Parki Narodowe i rezerwaty Podlasia (Zapraszamy na weekend/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

 


Jak dodał profesor Marcin Moniuszko, prorektor ds. nauki i rozwoju Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku, kluczem do zdrowia i dobrego samopoczucia jest nie tylko aktywność fizyczna, do której możliwości stwarza Podlasie, ale także świadomość mieszkańców i propagowanie zdrowo stylu życia.

Posłuchaj

8:05
Podlasie promotorem zdrowego stylu życia (Zapraszamy na weekend/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

 

"

Czytaj także:


Studio plenerowe Trójki

– W Białymstoku na szczęście słońce. Będzie ono czekać na Darka. Metą znajduje się na dziedzińcu Pałacu Branieckich. To jeden z najdłuższych etapów Trójkowego Rajdu Rowerowego – usłyszeliśmy w porannej relacji ze studia plenerowego.

Posłuchaj

4:59
Meta III etapu Trójkowego Rajdu Rowerowego już gotowa (Pora na Trójkę)
+
Dodaj do playlisty
+

 

Relacje z podróży Dariusza Urbanowicza można zobaczyć na stronie stacji oraz w mediach społecznościowych publicznego nadawcy. Dodatkowo na portalu radiowej Trójki dostępny jest także blog dziennikarza, a trasę można śledzić za pomocą specjalnej aplikacji, do której link znajduje się tutaj. – Cieszę się, że mogę dzielić się wrażeniami ze słuchaczami Trójki i czytelnikami dzienników Polska Press, których zachęcam do obserwowania mojej lokalizacji w internecie – dodaje dziennikarz Trójki.

Słuchacze będą mogli spotkać się z Trójkowymi dziennikarzami w studiu mobilnym także podczas kolejnych etapów rajdu – w Olsztynie (19 sierpnia) i w Gdańsku (26 sierpnia), gdzie zakończy się maraton rowerowy.

Trójka na dwóch kółkach, czyli Trójkowy Rajd Rowerowy 

Trójkowy Rajd Rowerowy to pięcioetapowa, trwająca miesiąc, rowerowa wyprawa po Polsce. Dziennikarz sportowy Programu 3 Dariusz Urbanowicz w dniach 29 lipca-26 sierpnia pokona 1250 km, przejeżdżając przez Solinę, Przemyśl, Rzeszów, Chełm, Białystok, Olsztyn i Gdańsk. Na mecie każdego z etapów zostanie uruchomione plenerowe studio Trójki, z którego od godz. 10.00 do 13.00 będzie nadawana na żywo piątkowa audycja "Zapraszamy na weekend". Relacji Dariusza Urbanowicza będziemy mogli wysłuchać także w popołudniowym paśmie "Zapraszamy do Trójki".


Czytaj także: 


Rusza Trójkowy Rajd Rowerowy!/Trójka Program 3 Polskiego Radia


Śledź Dariusza Urbanowicza na trasie Trójkowego Rajdu Rowerowego!

Relacje Dariusza Urbanowicza z Trójkowego Rajdu Rowerowego będą również dostępne w dziennikach regionalnych Polska Press: "Nowinach Rzeszowskich" "Kurierze Porannym", "Gazecie Współczesnej" oraz "Dzienniku Bałtyckim".

A oto kolejne, pozostałe jeszcze do przejechania etapy Trójkowego Rajdu Rowerowego

Białystok – Olsztyn. Start: 18 sierpnia. Finał etapu: 19 sierpnia.
Planowany czas jazdy: 19 godz. Długość trasy: 270 km.

Olsztyn – Gdańsk Brzeźno. Start: 25 sierpnia. Finał etapu: 26 sierpnia.
Planowany czas jazdy: 12 godz. Długość trasy: 184 km.


Serdecznie zapraszamy do śledzenia naszych relacji i słuchania Programu 3 Polskiego Radia.Polecane