Paweł Kukiz: liczę, że współpraca z PiS będzie się rozwijała skutecznie

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail

Paweł Kukiz, założyciel i szef stowarzyszenia Kukiz'15 oraz partii K'15, opowiedział na antenie Polskiego Radia 24 o swojej współpracy z członkami Prawa i Sprawiedliwości. Jak wskazał, do tej pory ich relacje układały się "nie najgorzej". – PiS zrealizował część ustaw, które były przedmiotem naszej umowy – czyli przede wszystkim ustawę antykorupcyjną, którą w pełnej krasie poznamy do kolejnej kadencji. To bardzo dobra ustawa – wskazał.

W jego ocenie "żadna duża partia polityczna, nieprzymuszona pewnymi okolicznościami i z własnej woli, nie wprowadziłaby ustaw, które ograniczałyby swawole jej członków". – Dlatego też ustawa antykorupcyjna to ogromne osiągnięcie – podkreślił.

Gość audycji przypomniał także o ustawie legalizującej marihuanę dla celów medycznych, w tym jej sprzedaż oraz uprawę w polskich instytucjach. – O to od lat walczyła bezskutecznie Lewica, a nam się to udało wprowadzić – wskazał. Dodał ponadto, że zostały uchwalone przepisy dotyczące sprzedaży bezpośredniej produktów roślinnych z gospodarstwa rolnego.

Współpraca Kukiz'15 i PiS

Paweł Kukiz przypomniał, że do wprowadzenia "zostały jeszcze dwie kluczowe ustawy, które są przedmiotem umowy z PiS. To – jak wskazał – ustawa o sędziach pokoju oraz ustawa o referendum lokalnym. – Jeśli te postulaty nie zostaną uchwalone do jesieni, to – tak jak wielokrotnie komunikowałem – przestanę wywiązywać się z mojej części zobowiązań względem Prawa i Sprawiedliwości. Ale liczę na to, że mimo różnych perturbacji te ustawy zostaną uchwalone w tym terminie i nasza współpraca będzie się rozwijała skutecznie – skomentował.


Najczęściej czytane

Odnosząc się do zapowiedzi sekretarza generalnego PiS Krzysztofa Sobolewskiego, który powiedział, że ustalenia dotyczące ustawy o sędziach pokoju zostaną zrealizowane do października, szef Kukiz'15 odpowiedział, że "mimo swojej niespokojnej natury stara się zachować spokój", jednak jest "trochę jak niewierny Tomasz". – Jeśli natychmiast nie rozpocznie się drugie czytanie ustawy o sędziach pokoju, to nagle może okazać się, że w ogóle nie ma na to czasu lub że po drodze coś się zdarzyło. (...) Do wyborów mamy rok, a w polityce można powiedzieć wszystko. Dopóki nie zobaczę, to nie uwierzę – powiedział.

Paweł Kukiz dodał również, że w sprawie ustawy o sędziach pokoju "został wysłany sygnał do Zbigniewa Ziobry oraz do środowiska Solidarnej Polski, które od wielu lat blokuje tę ustawę". – Oni nas zwodzą, więc powiedziałem, że trzeba położyć temu kres – zaznaczył.


Posłuchaj

14:49
Paweł Kukiz o współpracy z członkami Prawa i Sprawiedliwości (Salon polityczny Trójki)
+
Dodaj do playlisty
+

 

***

Audycja: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Bartłomiej Graczak
Gość: Paweł Kukiz (szef stowarzyszenia Kukiz'15 i partii K'15)
Data emisji: 11.08.2022 r.
Godzina emisji: 08:45

ng/kr

Polecane