Natalia Zastępa i muzyka elektroniczna. "To dla mnie eksperyment"

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Natalia Zastępa i muzyka elektroniczna. "To dla mnie eksperyment"
Ula Kaczyńska i Natalia ZastępaFoto: Rafał Kubaszewski/PR

Choć utwór "Augustowskie noce" Marii Koterbskiej kojarzony jest z dancingowym, sielankowym nastrojem, doczekał się również licznych wersji o zróżnicowanych aranżacjach. Ta najnowsza, w wykonaniu Natalii Zastępy i młodego producenta Gozdka, przenosi nas w świat muzyki elektronicznej.

Posłuchaj

Gościem Uli Kaczyńskiej była Natalia Zastępa (Muzyczna Jedynka/Jedynka)
+
Dodaj do playlisty
+

Natalia Zastępa, to piosenkarka, autorka tekstów i kompozytorka. Finalistka pierwszej edycji The Voice of Kids, finalistka dziewiątej edycji The Voice of Poland i zwyciężczyni "Premier" na 58. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu (2021). W maju 2021 artystka wydała swój pierwszy album, pt. "Nie żałuję". Teraz, wespół z młodym producentem, zaprezentowała szlagier lat 60. w nowym, elektronicznym brzmieniu.

Kariera i edukacja

Natalia Zastępa poświęca się nie tylko muzyce, ale również edukacji. Studiuje komunikację medialno-kulturową. Nie ukrywa, że wybór był podyktowany dotychczasowymi doświadczeniami. - Wybrałam ten kierunek trochę przez to, że miałam już do czynienia z mediami. Najciekawsze zajęcia to chyba prawo prasowe - przyznaje w rozmowie z Ulą Kaczyńską. Pytana o ulubione wakacyjne miejsca, wskazuje polskie morze i szeroko pojęte "rejony wodne". W tym również Augustów.

Gość "Muzycznej Jedynki" zdradza, że historia opowiedziana w piosence "Augustowskie noce" stała się w pewnym sensie jej historią. Jednocześnie, pracując nad nową interpretacją, artystka chciała ukazać słuchaczom ten aspekt popularnej piosenki, o którym dotąd mówiło się mniej lub nie mówiło się wcale. - Kiedy rozmawiałam z ludźmi z Augustowa, to oni kojarzą ten numer bardzo sielankowo. A ja uważam, że to jest utwór o rozstaniu. Tak naprawdę bardzo smutny - zwraca uwagę.

Przygoda czy nowy trend w twórczości?

Całość, wzbogacona nowoczesnymi brzmieniami, stanowi swoisty głos młodego pokolenia. Pytana o dalsze plany Natalia Zastępa podkreśla, że realizowany projekt stanowi dla niej eksperyment. - Nie pokazywałam wcześniej szerszej publiczności swoich "romansów" z muzyką elektroniczną. Będą trzy covery, a "Augustowskie noce" są pierwsze - zaznacza. Dwa kolejne mają ukazać się do końca września. Jednocześnie wokalistka cały czas pracuje nad autorskim materiałem - w przygotowaniu jest druga płyta.

YouTube/Natalia Zastępa

Czytaj też:

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadziła: Ula Kaczyńska

Gość: Natalia Zastępa (wokalistka)

Data emisji: 10.08.2022 

Godzina emisji: 13.24

mg

Polecane