L.Stadt – eksperymentalny rock na wiele głosów [POSŁUCHAJ]

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
L.Stadt – eksperymentalny rock na wiele głosów [POSŁUCHAJ]
L.StadtFoto: Albert Pabijanek

Zaskakujący, elektryzujący i urzekający wokalnymi harmoniami – taki był koncert grupy L.Stadt wspomaganej przez Wielki Chór Młodej Chorei w studiu im. Agnieszki Osieckiej, który odbył się 9 lipca 2017 roku. W Trójce przypomnieliśmy ten występ.

L.Stadt to jeden z najciekawszych zespołów na polskiej scenie alternatywnej. W jego twórczości pobrzmiewają echa wielu gatunków muzycznych, nie wyłączając country i rocka psychodelicznego. Grupa zaczerpnęła nazwę od okupacyjnej nazwy jej rodzinnego miasta Łodzi – Litzmannstadt.

Formacja dowodzona przez wokalistę, gitarzystę i pianistę Łukasza Lacha gra razem od 2003 roku. Pięć lat później ukazał się jej debiutancki album studyjny, a ostatnia, jak dotąd, płyta "L.Story" miała premierę w maju 2017 roku. Była pierwszą pozycją w dyskografii L.Stadt zawierającą utwory w języku polskim. Autorem wszystkich tekstów był aktor, reżyser i scenograf teatralny Konrad Dworakowski.

Posłuchaj

52:25
L.Stadt na Trójkowej scenie (Koncert/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

 

– Lubię, gdy ludzie mi mówią, że się jakoś odbijają w tych tekstach, w tej muzyce. Rzeczywiście otwierają one jakąś przestrzeń w człowieku, powodują zatrzymanie się na chwilę. Cieszy mnie to, że "L.Story" nie jest płytą do jednego odsłuchu – mówił w Trójce Łukasz Lach.

W nagraniu albumu wziął udział Wielki Chór Małej Chorei – grupa ludzi w różnym wieku i reprezentujących różne zawody, działająca od 2011 roku przy łódzkim Teatrze Chorea pod kierunkiem Tomasza Krzyżanowskiego. Chór pojawił się także na koncercie w radiowej Trójce, towarzysząc zespołowi, w skład którego – oprócz lidera – wchodzą także: basista Adam Lewartowski oraz dwóch perkusistów – Andrzej Sieczkowski i Piotr Gwadera.

(kc)

Polecane