Spór wokół środków z KPO. Kobosko: rząd PiS kontynuuje politykę otwierania kolejnych pól konfliktu

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Spór wokół środków z KPO. Kobosko: rząd PiS kontynuuje politykę otwierania kolejnych pól konfliktu
Kobosko o sporze wokół środków z KPO: rząd PiS kontynuuje politykę otwierania kolejnych pól konfliktuFoto: PAP/Paweł Supernak

– To jest polityka otwierania kolejnych pól konfliktu ze strony rządu Prawa i Sprawiedliwości – mówił wiceprzewodniczący Polski 2050 Michał Kobosko w "Trójkowym komentarzu dnia". Odniósł się tym samym do ostatnich wypowiedzi polityków PiS dotyczących blokowania przez Unię Europejską środków z polskiego KPO.  

Prezes PiS Jarosław Kaczyński w tygodniku "Sieci" stwierdził, że w relacji z KE "państwo polskie wykazało maksimum dobrej woli i poszło na duże kompromisy". Dodał, że "dalej cofać się nie możemy i nie mamy gdzie". W opinii lidera partii "Unia nie wykonuje swoich obowiązków wobec Polski, nie przestrzega żadnych reguł".

"Polityka otwierania kolejnych pól konfliktu"

Michał Kobosko w Programie 3 Polskiego Radia mówił, że wypowiedź prezesa PiS w związku z KPO oraz inne wypowiedzi polityków jego partii, które pojawiły się w ostatnim czasie, traktuje jako "kontynuację wszystkiego, czego jesteśmy świadkami i niestety też pośrednio uczestnikami od siedmiu lat".

 To jest polityka otwierania kolejnych pól konfliktu ze strony rządu Prawa i Sprawiedliwości  mówił Michał Kobosko. Jego zdaniem "mamy problem z praworządnością oraz wymiarem sprawiedliwości w Polsce i jest to wojna, którą PiS toczy [z UE] w taki sposób, że na tym wszystkim my tracimy".

UE musi być zreformowana? 

Krzysztof Sobolewski, sekretarz generalny PiS, zaznaczył, że w "UE nie wszystko działa tak, jak powinno". Przyznał, że celem PiS jest także "zmiana struktury UE – na Unię Europejską Narodów".

– Żeby zreformować Unię Europejską, trzeba wchodzić w kompromisy, trzeba budować koalicje i sojusze z krajami członkowskimi – komentował gość Trójki. – Rząd PiS najpierw powinien pokazać, z kim realnie współpracuje w UE. Na razie słyszymy same złe rzeczy na temat KE, Unii i Niemiec  podsumował.


Posłuchaj

9:41
Michał Kobosko, wiceprzewodniczący Polska 2050, o sporze wokół środków z KPO (Trójkowy komentarz dnia)
+
Dodaj do playlisty
+
Czytaj także:

***

Tytuł audycji: Trójkowy komentarz dnia
ProwadziBartłomiej Graczak
Gość: Michał Kobosko (Polska 2050)
Data emisji: 8.08.2022
Godzina emisji: 18.12

Polecane