XXIII Letnia Akademia Filmowa w Zwierzyńcu: co będzie się działo?

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
XXIII Letnia Akademia Filmowa w Zwierzyńcu: co będzie się działo?
Letnia Akademia Filmowa 2022Foto: mat. prasowe

Pokazy blisko 150 filmów podzielonych na cykle, premiery, spotkania z twórcami, dyskusje, monodramy, koncerty – to wszystko proponują organizatorzy Letniej Akademii Filmowej, jednego z najbardziej rozpoznawalnych festiwali filmowych w Polsce. W tym roku impreza odbędzie się w Zwierzyńcu już po raz 23.

  • Już po raz 23. w kameralnym Zwierzyńcu na Roztoczu odbędzie się Letnia Akademia Filmowa. Impreza potrwa od 7 do 15 sierpnia
  • Podczas LAF-u zobaczymy ok. 150 filmów, z czego blisko 1/3 to pokazy przedpremierowe, odbędą się też cztery koncerty

Cykle stare i nowe

– Będzie ok. 150 filmów podzielona na cykle, bardzo lubiane przez LAF-owiczów, takie jak "Klubowy karnet", "Król LAF" (filmy dla najmłodszych widzów), "Strachy na LAF-y" (horrory i thrillery – w tym roku prawie same przedpremiery) – wylicza Agnieszka Krawiec, rzeczniczka Letniej Akademii Filmowej w Zwierzyńcu. – Jest też nowy cykl, "Emigranci", którego nazwa nawiązuje do aktualnych tematów i problemów, mamy w programie Master Class Roberta Glińskiego, którego parę filmów pokażemy – zachęca.

– Mamy także kilka filmów Bernarda Mandico, właściwie u nas nieznanego, którego filmy jednak warto oglądać: m.in. stworzył film "After Blue", w którym występuje nasza Agata Buzek i który oczywiście pokażemy – dodaje.

Premiery, goście i jubileusze

– W programie mamy blisko 50 przedpremier, w tym także ponad 30 polskich: takich, które jeszcze nie były pokazywane na ekranach polskich kin, albo takich, które mogliśmy zobaczyć w ostatnich miesiącach – tłumaczy rozmówczyni Ryszarda Jaźwińskiego. – Gości przyjedzie naprawdę wielu. Nasze zaproszenie przyjęli m.in. Kinga Dębska, Anna Kazejak, Joanna Żółkowska, która u nas będzie świętowała 50-lecie pracy twórczej, będzie Andrzej Grabowski, Adam Woronowicz – wylicza.

Tymczasowe kin rozmnożenie

– Kino "Skarb" to jedyne prawdziwe kino, które działa w Zwierzyńcu na co dzień bądź w weekendy. Ale my na czas Letniej Akademii Filmowej zamieniamy Zwierzyniec na miasteczko filmowe, więc sale gimnastyczne w szkołach zamieniamy na kino i pomieszczenie w Urzędzie Gminy także – mówi Agnieszka Krawiec. – Wieczorami na dziedzińcu historycznego browaru będzie również kino dla tych, którzy przyniosą sobie kocyk i ciepłą kurtkę, bo wieczory są chłodne. Więc tych przestrzeni kinowych będzie kilka – zapewnia.


Posłuchaj

3:22
W niedzielę 7 sierpnia zaczyna się 23. Letnia Akademia Filmowa w Zwierzyńcu (Fajny film/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

***

Tytuł audycji: Fajny film
Autor: Ryszard Jaźwiński
Data emisji: 3.08.2022
Godzina emisji: 13.22

pr

Polecane