Piotr Uściński: upraszczamy procedury i pracujemy nad deregulacjami prawa budowlanego

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail

Przekształcenie budynków biurowych i handlowych w mieszkalne będzie łatwiejsze - poinformował minister rozwoju i technologii Waldemar Buda. Jak dodał szef resortu, prace nad rozwiązaniem są zaawansowane i w ciągu kilku tygodni projektem ustawy zajmie się Rada Ministrów, a następnie trafi on do parlamentu.

– Polacy mają we krwi wolność i chcą na swoim gruncie budować domy, dlatego też upraszczamy procedury i pracujemy nad deregulacjami prawa budowlanego – powiedział w "Salonie politycznym Trójki" Piotr Uściński, sekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju i Technologii.

Przekształcenie budynków biurowych i handlowych na mieszkalne nie będzie wymagać pozwolenia na budowę i zgłoszenia, wyjątkiem będą elementy konstrukcyjne budynku. Wiceminister rozwoju i technologii Piotr Uściński przyznał, że w ten sposób uda się szybko zmienić przeznaczenie zabudowań.

 Mamy wiele nieużywanych obiektów handlowych i chcemy przyspieszyć oraz ułatwić ich przekształcenie na obiekty mieszkalne. Polacy mają we krwi wolność i chcą na swoim gruncie budować domy, dlatego też upraszczamy procedury i pracujemy nad deregulacjami prawa budowlanego  powiedział wiceminister.

Gość Polskiego Radia dodał, że "wzrost kosztów materiałów budowlanych przystopował i to nie jest dziś problemem w budownictwie, ale problemem jest dostępność kredytów i wysokie stopy procentowe, które sprawiają, że jest ograniczony dostęp do kapitału".

***

Posłuchaj

14:24
Piotr Uściński: upraszczamy procedury i pracujemy nad deregulacjami prawa budowlanego (Salon polityczny Trójki)
+
Dodaj do playlisty
+

 

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Bartłomiej Graczak
Gość: Piotr Uściński (sekretarz stanu)
Data emisji: 04.08.2022
Godzina emisji: 8.45

dn

Polecane