Legenda rocka na Trójkowej scenie. Hey w Studiu im. Agnieszki Osieckiej [POSŁUCHAJ]

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Legenda rocka na Trójkowej scenie. Hey w Studiu im. Agnieszki Osieckiej [POSŁUCHAJ]
Grupa HeyFoto: mat. promocyjne

Niezliczone przeboje, rzesza oddanych fanów i przyprawiające o gęsią skórkę koncerty – jeden z najpopularniejszych polskich zespołów ostatnich dekad zagrał na scenie Trójki 22 maja 2016 roku. W Trójce przypomnieliśmy ten występ.

Zespół Hey od 2017 roku pozostaje w stanie zawieszenia, przerwanym tylko raz, na okoliczność występu na ubiegłorocznym festiwalu w Jarocinie. Ostatnim albumem studyjnym grupy jest "Błysk", wydany równo miesiąc przed tym, jak Katarzyna Nosowska i spółka pojawili się na scenie Studia im. Agnieszki Osieckiej.


Posłuchaj

52:19
Hey w Trójce. Retransmisja koncertu z 2016 roku (Koncert w Trójce)
+
Dodaj do playlisty
+

 

W składzie zespołu, oprócz charyzmatycznej wokalistki, znaleźli się tamtego wieczoru także:

Paweł Krawczyk – gitara, chórki

Marcin Żabiełowicz – gitara

Robert Ligiewicz – perkusja

Jacek Chrzanowski – gitara basowa

Marcin Macuk – instrumenty klawiszowe, sampling, chórki.

źródło: YouTube / Kayax TV

"Błysk" był jedenastą studyjną płytą grupy Hey, która odniosła spektakularny sukces tuż po wydaniu debiutanckiego longplaya "Fire" z 1993 roku. Znalazły się na nim pierwsze przeboje, takie jak "Teksański", "Zazdrość" i – przede wszystkim – "Moja i twoja nadzieja", która stała się jednym z hymnów polskiego rocka.

W kolejnych latach zespół kontynuował świetną passę, łącząc wielką popularność z wysoką wartością artystyczną swej twórczości. Została ona doceniona poprzez przyznanie muzykom aż jedenastu statuetek Fryderyka (szesnaście kolejnych Nosowska zdobyła solo, co czyni ją najbardziej utytułowaną artystką w historii tych nagród).

Karierze Heya nie przeszkodziło nawet opuszczenie zespołu przez jego założyciela i muzycznego lidera Piotra Banacha. Już po jego odejściu kolekcja hitów grupy powiększyła się o takie piosenki, jak "Cisza, ja i czas", "[sic!]", "Mimo wszystko" czy "Kto tam? Kto jest w środku?". Na razie nic nie wiadomo na temat ew. reaktywacji zespołu.


Polecane